Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tento revolučný kočík je splneným snom každého otecka. Pozri sa, čo dokáže!

samobrzdiaci kocik volkswagen
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Kočík s automatickými brzdami? Presne tak! A zostrojili ho v holandskej pobočke Volkswagenu. Za všetkým stál fanúšik spoločnosti, ktorý im vnukol nápad na zostrojenie takéhoto kočíka svojím komentárom na Facebooku.

Pred pár mesiacmi Volkswagen zverejnil reklamu, v ktorej aktéri očakávali od svojich vecí veľké schopnosti. V reklame sa objavila aj matka, ktorá nemohla pochopiť, prečo nedokážu kočíky automaticky zabrzdiť.

Keď sa reklama objavila na Facebooku, jeden z fanúšikov k nej napísal komentár, v ktorom navrhol, aby Volkswagen takýto kočík zostrojil. A tak sa zrodil tento revolučný kočík!

www.youtube.comFoto: www.youtube.com

V priebehu niekoľkých týždňov vytvorili prototyp, ktorý okrem automatického zabrzdenia dokáže všeličo iné. V kočíku je zabudovaný senzor z nového modelu VW Golf a tiež elektromotor. Vďaka tomu si kočík dokáže udržiavať koštantnú vzdialenosť medzi sebou a objektom. Ak teda objekt zrýchli, bude sa rýchlejšie pohybovať aj kočík a rovnako bude reagovať aj pri spomalení.

ezgif.com-add-text

Kočík bude teda svojho majiteľa nasledovať všade, kam sa pohne. A to je presne niečo, čomu sa potešia najmä oteckovia. Môžu si tak v pohode vykračovať v jednej ruke s pivkom a v druhej so smartfónom a kočík bude pekne behať za nimi :-D

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 20. augusta 2015Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: