To je neuveriteľné šťastie! Tínedžer prežil päťhodinový let v podvozku lietadla!

Zdieľať
APTOPIX Teen Stowaway Hawaii
A 16-year-old boy who stowed away in the wheel well of a flight from San Jose, Calif., to Maui, on stretcher at center, is loaded into an ambulance at Kahului Airport in Kahului, Maui, Hawaii Sunday afternoon, April 20, 2014. Officials say the boy is "lucky to be alive" and unharmed, surviving cold temperatures at 38,000 feet and a lack of oxygen. (AP Photo/The News, Chris Sugidono)

16-ročný chlapec utiekol z domu a skryl sa v podvozku lietadla, kde stratil vedomie!

Tínedžer absolvoval päťhodinový let zo San José na Havaj ukrytý v podvozku Boeingu 767, ktorý letel vo výške 11 582 metrov.

V takejto výške dosahuje teplota až mínus 62 stupňov a kvôli tejto teplote upadol chlapec počas letu do bezvedomia.

Teen Stowaway Hawaii
Hawaiian Airlines Flight 45 arrives from San Jose, Calif., in Kahului Airport in Kahului, Hawaii, on Monday, April 21, 2014. A 15-year-old boy on Sunday scrambled over an airport fence, crossed a tarmac and climbed into a jetliner's wheel well, then flew for five freezing hours to Hawaii on a misadventure that forced authorities to take a hard look at the security system that protects the nation's airline fleet. (AP Photo/Oskar Garcia)

Mal však obrovské šťastie, pretože po pristátí na Mauí sa prebral a vyliezol z podvozku.

Následne sa priznal, že ušiel z domu, preliezol plot na letisku v San José a ukryl sa v podvozku lietadla.

Chlapec absolvoval aj lekársku prehliadku, ktorá ukázala, že nebezpečný let na ňom nezanechal žiadne následky a FBI sa rozhodla, že ho neobviní zo žiadneho prečinu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom