Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tomášovský výhľad v Slovenskom raji

Img_4398.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Národný park Slovenský raj ponúka neskutočne veľa zaujímavých miest pre ľahšie, ale aj náročnejšie turistické výstupy. Medzi jedno z najobľúbenejších miest v Slovenskom raji patrí aj Tomášovský výhľad. Už ste na tomto čarovnom mieste niekedy boli?

Slovenský raj

Slovenský raj je horské pásmo na východnom Slovensku v oblasti Spiša. Môžete tam vidieť a obdivovať krásnu prírodu a práve tieto oblasti horského pásma Slovenského raja chráni Národný park Slovenský raj, ktorý je jedným z deviatich národných parkov na Slovensku.

Čo je Tomášovský výhľad?

Nachádza sa vo výške 667 metrov nad morom a ide o skalný výstupok terasovitého tvaru na južnom svahu Ludmanky. Je z neho pekný výhľad do doliny Bieleho potoka, na Prielom Hornádu a tiež aj na Vysoké Tatry.

Prístup k Tomášovskému výhľadu

K Tomášovskému výhľadu je možné dostať sa viacerými trasami a vybrať si tak či ste pripravení na náročnejšiu túru, alebo radšej zvolíte istotu a vyberiete si tú ľahšiu. V každom prípade odporúčame držať sa značiek, a tak bez problémov dorazíte na miesto.

Obľúbené miesto aj pre horolezcov

Okrem toho, že denne na toto miesto prichádza veľké množstvo domácich, ale aj zahraničných turistov, ktorý si chcú toto čarovné miesto pozrieť aj zblízka, tak sa tento skalný výstupok používa aj ako cvičný horolezecký terén. Vedeli ste o tom?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 4. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: