Útok UFO na austrálsku rodinu v nížine Nullarbor

Zdieľať
Ufonullarbortitulna.jpg

Prípad stretnutia s UFO, ktorý prežila rodina Knowlesovcov v roku 1988, nie je až tak typickým príbehom o UFO. Toto stretnutie sa od ostatných bizarných incidentov odlišuje tým, že pri danom momente boli prítomní aj svedkovia. Táto udalosť sa odohrala o piatej hodine ráno a rodina bola pri pokuse uniknúť lietajúcemu objektu nútená zrýchliť až na 200 kilometrov za hodinu.

20. januára 1988 bola Faye Knowles a jej traja synovia Patrick (24), Sean (21) a Wayne (18) spolu s dvoma rodinnými psami na ceste z južnej Austrálie cez nížinu Nullarbor Plain do Melbourne. Nullarbor Plain pokrýva okolo 200 tisíc kilometrov štvorcových a je najväčším ložiskom vápenca na svete. Táto rovinná oblasť je známa vysokým výskytom spozorovaných UFO, a to napriek tomu, že svoje hlásenia oznámilo len zopár ľudí. Po odhalení príbehu rodiny Knowlesovcov sa samozrejme začali ozývať ľudia aj so svojimi vlastnými zážitkami.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Highway_sign,_Nullarbor,_2017_(02).jpg

Rodina videla na oblohe silné svetlá

Knowlesovci zbadali pred sebou svetlo ešte v diaľke. Stredný syn, Sean, šoféroval auto s bratom Patrickom na mieste spolujazdca. Ich mama aj s najmladším synom sedeli vzadu. Rodina si všimla, že čím bližšie sa k svetlu priblížili, tým bolo jasnejšie. V jednej chvíli sa Sean rozhodol, že zrýchli, aby mohli vidieť, na čo sa vlastne pozerajú. Keď sa k objektu priblížili, zistili, že je svetlo vajcovitého tvaru.

Https://pixabay.com/sk/ufo mimozemsk%C3%A9 kozmick%C3%A1 lo%C4%8F miesto 782655/

Ako sa Sean približoval, z objektu zrazu vystrelilo zhruba meter široké svetlo. Keď sa lúč premiestnil na cestu rovno pred ich auto, rodina spanikárila a Sean prešiel do protismeru, čím sa vyhol stretu s lúčom. Oproti však šlo iné auto, ktoré taktiež muselo prejsť do protismeru. Podľa rodiny sa vodičovi podarilo lúču vyhnúť, no UFO stratilo o Knowlesovcov záujem a začalo prenasledovať druhé auto.

Rodina sa otočila

Z obáv o pasažierov v druhom aute, no najmä z vlastnej zvedavosti, sa Sean na ceste otočil a začal UFO prenasledovať. Nabrali rýchlosť a začali sa k autu a jeho prenasledovateľovi pomaly ale isto približovať, keď vtom ich všetkých pohltil zlý pocit. V tomto momente rodina usúdila, že to nebol až tak dobrý nápad, znova sa otočili a pokračovali vo svojej pôvodnej ceste. Rozhodli sa, že zastavia pri najbližšej telefónnej búdke a tento incident nahlásia.

Https://sk.wikipedia.org/wiki/UFO#/media/File:Alien_spaceship_breaking_through_the_clouds_over_a_desert_highway.jpg

Auto však zrazu pokleslo, pretože na ich streche pristálo niečo veľmi ťažké. Seanovi sa len ledva podarilo udržať auto na ceste. Akoby ich strach nebol dostatočne veľký, auto sa začalo z cesty dvíhať do vzduchu. Faye, matka troch synov, otvorila okno a vystrčila ruku, či niečo na streche ucíti. Na jej prekvapenie sa jej prsty dotkli niečoho, čo opísala ako horúce, hubovité a gumené.

Čierny prach

Keď stiahla ruku naspäť do auta, bola pokrytá čiernym a veľmi jemným prachom. Zrazu bolo týmto prachom pokryté celé auto, pretože sa dovnútra dostalo cez Patrickove otvorené okno. Rodina tvrdila, že prach mal odporný zápach, ktorý im pripomínal zápach rozkladu. Vtom sa do auta dostal aj čudesný vysoký prenikavý bzukot, ktorý pobláznil ich psov.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Eyre_Highway,_Nullarbor,_SA,_2017_(01).jpg

Rodina tvrdí, že ich pohltil pocit dezorientácie a že sa ich kričiace hlasy zmenili na nízke tóny. Mali pocit, akoby sa ocitli v spomalenom čase. Najstarší zo synov, Patrick, povedal reportérom: „Cítil som sa, akoby mi niečo vycuciavalo mozog…“ Matka zase pocit opísala, akoby sa im niečo snažilo dostať do hlavy. Všetci priznali, že si v tom momente mysleli, že zomrú.

Rodina následne stratila pojem o čase a spamätala sa až po tom, čo sa auto vrátilo na cestu. Pri dopade však praskla jedna z pneumatík, Seanovi sa však podarilo auto stabilizovať a zabrzdil hneď ako to bolo možné. Auto následne odstavil na kraj cesty.

Https://pixabay.com/sk/ufo cudzinci na %C5%A1%C3%ADrku ve%C4%8Der odlesk 1673929/

Rodina v panike vystúpila z auta a v strachu zo záhadného lietajúceho objektu sa ukryla pod blízkym kríkom. UFO však nebolo nikde vidieť, no rodina napriek tomu zostávala vo svojom úkryte ďalších 15 minút. Následne vyšli naspäť na cestu, unáhlene vymenili prasknutú pneumatiku a sledujúc oblohu pokračovali v ceste do Melbourne.

Keď dorazili do najbližšieho mesta, zastavili na čerpacej stanici. Presne tam stretli Grahama Henleyho, vodiča kamiónu, ktorý im povedal, že taktiež videl na ceste čudné svetlo. S rovnakým zážitkom sa do debaty pripojil ďalší motorista. Na povrch vyplávalo niekoľko ďalších svedectiev o intenzívnom a žiarivom svetle na oblohe.

Rodina si za svojím zážitkom stojí, svet sa napriek tomu rozdeľoval na dva tábory. Jedni ich zážitku verili a druhí boli o čosi skeptickejší. A čo vy?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom