Keď zomrie niekto, koho milujete, chcete si ho uchovať v pamäti po zvyšok života. Navštevujeme cintoríny a pripomíname si našich blízkych v tichých spomienkach. Vedomie toho, že sme o niekoho milovaného prišli, je síce veľmi smutné, no ten pocit, ktorý zažívame, keď si našich milovaných pripomíname, je príjemný.
Tento hrob je prikrytý betónovou platňou a obkolesený reťazami. Neuveríte, prečo to rodina nebožtíka spravila
Dave Malenfant pracoval na jednom cintoríne v americkom štáte Michigan niekoľko rokov a za ten čas videl mnoho spôsobov, akými si ľudia uctievajú svojich milovaných.
Jeden spôsob ho však poriadne zaujal – všimol si totiž, že pozostalí sa pri hroboch zastavujú a na náhrobné kamene mŕtvych vojakov dávajú drobné mince. Bol zvedavý, prečo to robia a to, čo zistil, ho fascinovalo.
Je totiž mnoho spôsobov, akými môžeme preukázať úctu našim zosnulým. Najčastejšie k nim patrí zapaľovanie sviečok či nosenie kvetov alebo vencov na hroby.
Niektorí ľudia však robia niečo celkom iné na to, aby si uctili pamiatku svojich mŕtvych blízkych.
Mnoho ľudí necháva na náhrobných kameňoch položené drobné mince a hoci to na prvý pohľad môže vyzerať zvláštne, má to svoj hlbší význam. A ten je celkom zaujímavý.
Ukladanie mincí na náhrobky sa začalo praktizovať v čase 2. svetovej vojny, no nie je presne jasné, prečo. Odvtedy je toto gesto považované za symbol lásky hrdinom a priateľom, ktorí už medzi nami nie sú.
Spočiatku sa minca považovala len za čosi ako znak toho, že si na daného človeka niekto spomenul a prišiel k jeho hrobu. Časom však mince na hroboch získali iný rozmer a každý typ mince získal iný význam. Napríklad desaťcentová minca znamená, že ju tam nechal človek, ktorý s daným mŕtvym vojakom slúžil. Štvrťdolár znamená, že človek bol pri vojakovi vo chvíli, keď zomrel.
Zaujímavá tradícia, čo poviete? Videli ste niečo také aj na našich cintorínoch?