Užívatelia Facebooku pozor! Na sociálnej sieti sa šíri ďalší podvod!

Zdieľať
Facebook

Česká polícia prišla na nový druh podvodného konania na Facebooku!

Zatiaľ policajti obdržali niekoľko oznámení, no je možné, že sa prípady podvodov budú hromadiť.

Podvod vyzerá tak, že najskôr dostane užívateľ Facebooku správu od svojho priateľa, ktorý od neho chce menšiu finančnú pomoc a je potrebné ju zaplatiť platobnou kartou.

V skutočnosti však dotyčný priateľ ani nevie, že niekto s tebou komunikuje v jeho mene. Podvodník takto môže žiadať napríklad dobitie kreditu alebo inej nie veľmi drahej služby.

Po dohode podvodník pošle odkaz, ktorým sa webstránka presmeruje na falošné stránky, ktoré však vyzerajú reálne a dokonca môžu byť dokonalými kópiami stránok existujúcich firiem či spoločností.

Horizon33_2014-6-5_10-9-59

Tu obeť vypíše údaje o karte, no namiesto zaplatenia malej sumy sa kredit na mobil je z jeho účtu postupne odčerpaných viac peňazí.

Stačí, ak na Facebooku klikneš na málo uveriteľný titulok, napríklad taký, ktorý hovorí, že Karel Gott je mŕtvy. Odkaz ťa zavedie na stránku, ktorá neexistuje a tvoji priatelia dostanú od teba správu, že potrebuješ požičať drobnú sumu peňazí.

S takýmto problémom sa stretla aj česká speváčka Renata Drössler – hackeri napadli jej konto a jej priatelia prišli o peniaze.

Ak sa s niečím podobným stretneš, v žiadnom prípade peniaze neposielaj a radšej na to upozorni políciu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom