Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V Bojniciach máme novú atrakciu, ktorá za prvé dni prílákala už stovky ľudí

Sni mka obrazovky 2018 07 22 oa10.33.04.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Keď sa povedia Bojnice, tak asi každého napadne ako prvý Bojnický zámok. V posledných dňoch však v Bojniciach púta pozornosť aj nová atrakcia, ktorá sa nachádza nad mestom. Už ste o nej počuli?

Bojnický zámok

Bojnický zámok patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. Vedeli ste, že pôvodne bol zámok celý z dreva? Až v priebehu 13. storočia bol postupne  budovaný z kameňa ako majetok rodu Poznanovcov.

Súčasťou zámku je aj múzeum, ktorého úlohou je dokumentácia a prezentácia obdobia neoslohov na území Slovenska. K najväčším unikátom a najcennejším dielam, ktoré na zámku môžete vidieť, patrí neskorogotický súbor obrazov, takzvaný Bojnický oltár od florentského majstra N. di Cione Ortagna z polovice 14. storočia.

Vyhliadková veža v Bojniciach

Vyhliadková veža v Bojniciach je sprístupnená návštevníkom približne od začiatku júla 2018, no už počas prvých dní si ju prišlo pozrieť naozaj veľa ľudí. Podobne ako Chodník korunami stromov v Bachledovej doline, tak aj tento chodník patrí k tým najväčším turistickým atrakciám.

Vyhliadka s prevýšením 30 metrov ponúka všetkým svojim návštevníkom dokonalý zážitok a jedinečný výhľad. Má oceľovú konštrukciu, drevenú lávku a 6 % stúpanie. Pre odvážnejších je súčasťou stavby aj tobogan, ktorým sa návštevníci môžu spustiť z vrcholu až nadol. Čo hovoríte na túto novú atrakciu?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 23. júla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: