Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bojnická hradná jaskyňa

Sni mka obrazovky 2018 04 12 oa11.47.16.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza celkom veľký počet jaskýň, ktoré patria k nášmu prírodnému bohatstvu. Okrem známych slovenských jaskýň zaujme určite aj Bojnická hradná jaskyňa, ktorá je súčasťou Bojnického zámku. Už ste boli na tomto mieste?

Bojnice

Mesto Bojnice je kúpeľným mestom v Trenčianskom kraji. Okrem toho, že je toto mesto vyhľadávaným kúpeľným mestom, tak medzi jednu z jeho najväčších dominánt patrí bezpochyby aj Bojnický zámok.

Bojnický zámok

Bojnický zámok patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. Prvá písomná zmienka o jeho existencii totiž pochádza už z roku 1113, kde sa zámok spomína v listine zoborského opátstva. Počas celého roka zámok navštívi veľké množstvo turistov, nielen domácich, ale aj zahraničných.

Bojnická hradná jaskyňa

Súčasťou prehliadky Bojnického zámku je aj návšteva prírodnej jaskyne, ktorá sa nachádza v travertínovej kope, na ktorej je zámok postavený. Bojnická hradná jaskyňa má priemer 22 metrov a výšku 6 metrov. Rozprestiera sa 26 metrov pod úrovňou štvrtého nádvoria so studňou a je prepojená s hradnou studňou.

Sni mka obrazovky 2018 04 12 oa11.47.28.jpg
slovakia.travel

V jaskyni sa nachádzajú dve jazierka s naozaj priezračnou vodou. Jazierka sú hlboké 8 až 12 metrov, ktoré sú pravdepodobne spojené s inými v ďalších podzemných priestoroch.

Sni mka obrazovky 2018 04 12 oa11.47.16.jpg
slovakia.travel
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 14. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: