Na Slovensku máme novú atrakciu, ktorá sa nachádza neďaleko Trnavy

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 07 14 oa17.06.19.jpg

Na Slovensku v posledných mesiacoch strieda jedna nová atrakciu ďalšiu. Vzniká veľa nových rozhľadní, netreba zabúdať ani na Chodník korunami stromov, no a nedávno vzniklo na Slovensku najväčšie kukuričné bludisko. Už ste o ňom počuli?

Kde sa toto bludisko nachádza?

Najväčšie kukuričné bludisko na Slovensku otvorili začiatkom júla. Bludisko sa nachádza v katastri obce Vlčkovce medzi mestami Trnava a Sereď. Bludisko zaberá plochu 2,5 hektára a trasa je dlhá 1,9 kilometra.

Ako toto bludisko vzniklo?

S nápadom pretvoriť kukuričné pole na bludisko prišli Miroslav Sedlák a Juraj Zatko. S pomocou navigácie cez GPS sa pustili do práce holými rukami. Vytvoriť cestičky v kukurici im trvalo tri dni. A bludisko bolo na svete.

Pre koho je bludisko určené?

Bludisko je určené pre každého, kto sa nebojí trošku sa potrápiť a zabaviť. Deti či dospelí, ktorí sa vydajú do poľa, dostanú plánik, ktorý im má pomôcť s orientáciou. Vo vnútri sú tiež stanovištia, kde majú možnosť súťažiť.

Rátajú s ním aj do budúcnosti?

Toto bludisko za prvé dni prilákalo veľký počet zvedavcov, ktorí sa nebáli vyskúšať či sa im z neho podarí dostať. A bude toto bludisko k dispozícii aj budúci rok? To sa uvidí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom