Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedci tvrdia, že toto je najlepší vek pre materstvo. Čo si o tom myslíte?

Row of pregnant women
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Priviesť na svet dieťa a vychovať ho, je úžasná cesta, ktorá so sebou prináša radosť, ale aj obavy, a to bez ohľadu na to, aký je náš vek. Kedy je teda ten správny čas na materstvo? Nový výskum ukazuje, že materstvo po veku 35 rokov má veľké výhody. 

Priemerný vek prvorodičiek sa zvyšuje a nie je to len akýsi módny trend. Ženy nad 30 rokov sa cítia bezpečnejšie a odhodlanejšie a tiež sú zabezpečené, čo sa týka ich vzťahov a práce.

Tehotenstvo u žien starších ako 35 rokov je síce považované za rizikové, no veci odhalili niekoľko jeho výhod. Tehotenstvo a pôrod u žien starších ako 35 rokov podľa výskumov zlepšuje mentálne schopnosti matky.

http://www.thinkstockphotos.com
www.thinkstockphotos.com

Vedci urobili niekoľko testov na 830 žien po menopauze – zisťovali, aké majú tieto ženy plánovacie schopnosti, vizuálne vnímanie, pamäť na slová, sústredenie a pozornosť. Zistili, že ženy, ktoré mali prvé dieťa po veku 24 rokov, mali lepšie výsledky testov na riešenie problémov ako tie ženy, ktoré priviedli svoje prvé dieťa na svet vo veku od 15 do 24 rokov. Ženy, ktoré svoje posledné dieťa porodili vo veku nad 35 rokov mali lepšie poznávacie schopnosti a slovnú pamäť.

http://www.thinkstockphotos.com
www.thinkstockphotos.com

Je to spôsobené hormónmi estrogénom a progesterónom, ktoré majú vplyv na funkcie mozgu, a to hlavne vtedy, ak posledné tehotenstvo bolo v neskoršom veku.

Rozhodnúť sa, kedy chcete mať dieťa, nie je jednoduché a tehotenstvo v každom veku má svoje výhody aj nevýhody. V každom prípade je dôležité sa poradiť s lekárom, aby ste mali istotu, že to zvládnete aj vo vyššom veku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 6. januára 2017Zdroj brightside.me © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: