Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete o tom, čo všetko ukrýva dedinka Východná na Slovensku?

Img_3885.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza niekoľko stoviek malých dedín či miest. Každá obec či mesto sú niečím špecifické a jedinečné a na každom mieste je možné nájsť niečo zaujímavé či už z prírodného bohatstva alebo v rámci architektonických stavieb. Rovnako tak je to aj v prípade dedinky Východná. Pozrite sa spolu s nami, čo táto dedinka ukrýva a oplatí sa to vidieť. Už ste tam niekedy boli?

Kde sa obec Východná nachádza?

Obec Východná sa nachádza v okrese Liptovský Mikuláš v Žilinskom kraji a radí sa do jedného z najkrajších regiónov, Liptova. Aj napriek tomu, že počtom obyvateľov nejde o veľkú obec, tak toho ponúka viac akoby ste možno čakali. Okrem krásnej okolitej prírody v nej môžete nájsť viacero kultúrnych pamiatok.

Tradície v tejto obci

Obec Východná je známa aj tým, že sa tu do veľkej miery ešte aj v súčasnosti zachováva  ľudová kultúra v mnohých oblastiach. Okrem tradičného folklóru je v tejto oblasti známa výroba krojov, výšivkárstvo, tkanie kobercov, rezbárstvo, stolárstvo, ale aj tesárstvo. K šíreniu ľudovej kultúry, ktorá má aj v tejto dedinke silné korene prispieva do veľkej miery folklórna skupina Kriváň a nájsť tam môžete aj malé múzeum v podobe Východnianskej izby.

Folklórny festival Východná

Ak ste aj vy nadšencom folklórnej hudby, tak asi neodoláte najväčšiemu lákadlu tejto obce, ktorým je jej folklórny festival. Ten sa tam uskutočňuje pravidelne každý rok a prichádza tam veľké množstvo ľudí, ktorí milujú folklór nielen zo Slovenska, ale dokonca aj zo zahraničia.

Pamiatky vo Východnej

Aj napriek tomu, že rozlohou ide o malú obec, tak tam môžete nájsť hneď viacero nádherných kultúrnych pamiatok, či už drevenú Zvonicu, ale aj pár sakrálnych stavieb, z ktorých je najznámejší asi Evanjelický kostol.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 23. decembra 2017Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: