Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vonné sviečky môžu byť nebezpečné. Mama tohto dievčatka o tom vie svoje!

Tit 7.png
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.littlethings.com
reklama:
reklama:

Jedného dňa, keď sa tak, ako zvyčajne, starala Meghan Budden o svojho synčeka vo svojom byte v New Jersey, stalo sa niečo nečakané. Keď si vyfúkala nos, vo vreckovke sa objavili čierne čiastočky…

Svoj „objav“ vo vreckovke nejako extra neriešila, no keď išla nakŕmiť svojho synčeka, všimla si, že aj on má v nose takéto čierne čiastočky. Meghan si dala veci dokopy a uvedomila si, že v predchádzajúci večer si zapálila v byte dve vonné sviečky. Nechala ich zapálené asi šesť hodín.

Keď našla čierne čiastočky v nose svojho syna, prečítala si, čo sa písalo na obale sviečok. Malým písmom tam bolo napísané varovanie, ktoré hovorilo: „Nenechajte horieť dlhšie ako tri hodiny.“

Sviečky totiž v prípade, že horia dlhšie, začnú produkovať sadze a tie môžu byť zdraviu škodlivé. Vdychovanie takýchto čiastočiek dlhodobo môže spôsobovať astmu, bronchitídu a iné respiračné ochorenia, ale aj ochorenia srdca. Odborníci preto odporúčajú, aby ľudia vonné sviečky nenechávali horieť celý deň a používali ich len občas.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 11. marca 2016Zdroj www.littlethings.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: