Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Za touto novou bábikou Barbie je inšpiratívna myšlienka. Čo na ňu poviete?

Befunky collage 15.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/AP, www.instagram.com
reklama:
reklama:

Hoci bábika Barbie bola viackrát kritizovaná kvôli nerealistickým krivkám, spoločnosť Mattel, ktorá Barbie vyrába, podstúpila viacero krokov k tomu, aby urobila zo sveta lepšie a krajšie miesto.

Ľudia pracujúci pre spoločnosť Mattel vytvorili novú bábiku Barbie, ktorá sa od tej pôvodnej líši svojimi proporciami. Nie je to totiž žiadna vychrtlina s osím pásom, obrovskými očami a blond vlasmi.

Namiesto toho, aby Mattel vyrobil ďalšiu nereálne vyzerajúcu Barbie, vytvoril bábiku inšpirovanú plus-size modelkou Ashley Graham. Táto modelka je známa tým, že bojuje za to, aby bola v modelingovom priemysle rozmanitosť modeliek a modelov a ich proporcií.

Hoci ešte bábiky inšpirované touto modelkou nie sú v predaji, má sa to vraj už čoskoro zmeniť. Bábika je súčasťou kolekcie Sheroes a len niekoľko modelov z tejto kolekcie sa dostane do masového predaja.

https://www.instagram.com/barbie/
www.instagram.com

Napriek tomu je veľkým krokom vpred už samotný fakt, že spoločnosť Mattel vyrobila práve takúto bábiku Barbie. Treba však ešte urobiť jeden krôčik a začať takéto bábiky predávať, aby sa zmazali všetky stereotypy o kráse.

Ako povedala Ashley, je pre ňu veľkou cťou, že ju takto zvečnili v podobe bábiky a že spoločnosť vzdala úctu ľuďom, ktorí sa snažia rúcať predsudky. Veríme, že sa podarí dostať takéto bábiky aj na pulty hračkárstiev.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 11. januára 2017Zdroj www.upworthy.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: