Bohužiaľ, ľudia miznú denne. Niektorí z nich sa stali po zmiznutí veľmi známymi, hlavne ak ich zmiznutie bolo tajomné. Vždy tu však bola otázka, či sa nedalo pri pátraní po nich urobiť viac, či by nebolo úsilie väčšie, keby ide o bohatých a slávnych ľudí. A práve vtedy sa vynoria prípady tých, ktorí bohatí a slávni boli a aj tak zmizli. A už sa viac neobjavili.
Záhadné prípady zmiznutia slávnych ľudí 1. časť
Heinrich Muller
Toto meno je pre mnohých veľmi známe. Heinrich nastúpil v roku 1933 do nacistickej štátnej polície Nemecka a začal stúpať po kariérnom rebríčku. Stal sa šéfom gestapa a formálne sa pripojil k nacistickej strane v roku 1939. Muller ako šéf rozširoval falošné informácie, ktoré mali slúžiť na ospravedlnenie invázie do Poľska a na ospravedlnenie holokaustu. Posledné potvrdené hlásenie o videní Heinricha Mullera pochádza zo začiatku mája 1945. Miesto jeho pobytu bolo dlhodobo utajované. Podľa mnohých Heinrich v tom čase zomrel, podľa iných sa dostal preč z krajiny. Spravodajská agentúra uskutočnila rozsiahle pátranie a vzniesla možnosť, že Heinrich ušiel pod ochranou Sovietskeho Zväzu.
Glen Miller
Glen Miller je známy predovšetkým v radoch starších ľudí. Od konca 30. rokov do začiatku 40. rokov 20. storočia bol najpredávanejším umelcom v Amerike. Po vstupe Spojených štátov do druhej svetovej vojny sa Glen najskôr dobrovoľne pripojil k americkému námorníctvu a neskôr do armády. Bol pridelený k armádnym vzdušným silám. V roku 1944 Glen a dvaja ďalší ľudia nastúpili na palubu lietadla smerujúceho do Francúzska, kde mal v úmysle usporiadať koncerty pre americké vojenské jednotky. Lietadlo zmizlo niekde nad kanálom La Manche. Lietadlo, trosky z neho a ani pasažieri neboli nikdy nájdení.
Strašidelné legendy zo Spojených Arabských Emirátov 2. časť
Amelia Earhart
Na koniec je tu ten najznámejší príbeh zmiznutia slávnej osoby. V roku 1937 sa táto odvážna žena spolu s navigátorom Fredom Noonanom pustila do plánovaného výletu- cesta okolo Zeme. 2. júla začala Amelia vysielať rádiové správy, ktoré naznačovali, že majú málo paliva a zúfalo hľadajú pomoc nad Tichým oceánom. Americká pobrežná stráž im išla na pomoc, avšak nikde nikoho nevideli. Začali vysielať dymové signály v domnení, že ich Amelia a Fred zbadajú. Bolo to bezvýsledné. Spustilo sa oficiálne pátranie amerického námorníctva a pobrežnej stráže a aj súkromné pátranie financované Ameliiným manželom. Avšak nenašla sa žiadna stopa. V roku 1939 bola svetoznáma Amelia Earhart prehlásená za mŕtvu.