Zas a znova. TV Twix pobúrili divákov klamlivým video

Zdieľať
Zaznam na celu obrazovku 26. 2. 2018 105106.bmp_.jpg

Partia kamarátov, ktorá na Youtube pôsobí pod názvom TV Twix, znova púta pozornosť kontroverzným videom.

Z predošlých prúserov týchto chalanov spomenieme napríklad, batoh na koľajniciach či petarda v autobuse. No a teraz sa zdá, že posunuli svoju latku ešte vyššie.

Maxresdefault 3.jpg

Video sa volá – Opustená dedinka v Černobyle. Po niekoľkých preskúmavaniach opustených budov sa tentokrát, podľa ich tvrdenia nachádzajú v Černobyle v rádioaktívnej oblasti. Skvelý námet na video, avšak len v tom prípade, že sa na Ukrajine skutočne nachádzate.

Zaznam na celu obrazovku 26. 2. 2018 105235.bmp_.jpg

Celý tento až hodinový snímok je tak preplnený klamstvami, že je to nemožné pozerať. Nemožné teda pre niekoho, kto má trošku poznatkov a zdravého rozumu. A keďže je obsah Tv Twix mierený na maloletých divákov, stalo sa realitou, že mladí tomuto videu skutočne veria! To ešte viac pobúrilo takmer celú Youtube scénu a niekoľko tvorcov sa začalo svojím divákom prihovárať a odkrývať pravdu.

Zaznam na celu obrazovku 26. 2. 2018 104636.bmp_.jpg

Youtuber Freescoot napríklad odhalil, že sa partia vôbec nenachádza v Černobyle. Celé ich video je natočené v obyčajnom českom skanzene, kde sa aj on vypravil aby poskytol ozajstný dôkaz. Ďalší, kto sa snaží zamedziť šíreniu dezinformácii je Martin Rota. Youtuber, ktorý sám skutočne navštívil Černobyľ. Hneď prvá vec, ktorá by mohla aj bežným ľudom udrieť do očí je dozimeter(prístroj na meranie radiácie) v telefóne. Aj napriek veľkej všestrannosti dnešných telefónov, dozimeter v žiadnom nenájdete. Ďalšou vecou sú chýbajúce visačky, bez ktorých by vás do stráženej oblasti vôbec nepustili. Na trápnosti celého videa pridala aj scéna, kde si jeden z youtuberov musí ľahnúť, pretože sa mu z radiácie zatočila hlava. Avšak účinky radiácie vôbec takto necítime a to je práve jej najväčšia zbraň.

Zaznam na celu obrazovku 26. 2. 2018 105709.bmp_.jpg

Celý počin TV Twix sa nedá inak nazvať ako vedomé oklamanie svojich divákov, šírenie dezinformácii a zavádzanie. Čo je však smutné a to bol presne aj zámer tejto skupiny, je skutočnosť, že kontroverzný obsah sa šíri rýchlejšie a vo svete youtube sa na videniach dá veľmi pekne zarobiť. Ich video je už prvé v trendoch a má viac ako 700 000 pozretí. Dokonca sme sa už dočkali aj ďalšej časti z ich preskúmavania „Černobyľu“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom