Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zaujímavé fakty o hercovi Viggovi Mortensenovi

Viggo Mortensen
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/AP
reklama:
reklama:

Viggo Peter Mortensen Jr. debutoval ako herec v roku 1985 vo filme Svedok. Hoci hral v mnohých filmoch, jeho fanúšikovia si ho najviac spájajú s filmovou sériou Pán prsteňov. Tieto fakty vám o ňom povedia viac.

Mortensen je nielen herec, ale aj producent, básnik, fotograf a maliar.

Viggo Mortensen
SITA/AP

Jeho otec bol Dán, matka Američanka, má však aj škótske korene. Jeho starý otec z matkinej strany pochádzal z Kanady a babička zas z New Yorku.

Viggo Mortensen
SITA/AP

Jeho otec viedol kuracie farmy a ranče vo Venezuele a Argentíne. Keď sa jeho rodičia rozviedli, spolu s matkou a súrodencami sa presťahoval do New Yorku.

Viggo Mortensen
SITA/AP

Plynulo hovorí anglicky, španielsky, dánsky a francúzsky. Dohovorí sa aj po katalánsky, švédsky, taliansky a nórsky.

Viggo Mortensen
SITA/AP

Vo svojom voľnom čase píše poéziu a ešte pred tým, ako sa stal známym, vydal knihu Desať posledných nocí (Ten Last Night). Odvtedy vydal viac ako 15 zväzkov poézie, malieb, fotografií a vlastní vydavateľstvo Perceval Press.

Viggo Mortensen
SITA/AP

Po ukončení štúdia na Univerzite St. Lawrence strávil nejaký čas v Anglicku a Španielsku pred tým, ako získal prácu v Dánsku. Pracoval v Esbjergu, predával kvety v Kodani a nakoniec sa vrátil do Ameriky, aby sa venoval hereckej kariére.

Kvety.jpg
pixabay.com

Vo filme Dokonalá vražda (A Perfect Murder) spieval pred natáčaním milostných scén ľúbostné songy svojej kolegyni Gwyneth Paltrow, aby vytvoril lepšiu atmosféru.

Pri natáčaní Pána prsteňov trval na tom, aby všetky scény natočil sám a aby mohol používať skutočný meč, nie ľahký hliníkový či gumený.

Kvôli účinkovaniu vo filme Prísľuby z východu (Eastern Promises) strávil päť dní v Rusku, čítal knihy o gangoch, zdokonalil svoj sibírsky prízvuk v ruštine, ukrajinčine i angličtine.

Počas zimných olympijských hier v Lake Placid v roku 1980 pracoval ako prekladateľ švédskeho hokejového tímu.

Viggo Mortensen
SITA/AP

Jeho obrazy možno nájsť v galériách po celom svete. Aj obrazy vo filme Perfektná vražda sú jeho vlastné.

Viggo Mortensen
SITA/AP
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 26. apríla 2018Zdroj www.boomsbeat.com © Najky.sk
reklama:
reklama:
reklama: