Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žena doplatila na svadobný zvyk. Tetovanie henna jej spôsobilo hrôzostrašnú reakciu

Henna.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Ako mnohí vedia, henna je dočasné tetovanie, ktoré si získava čoraz viac fanúšikov. A v niektorých krajinách je to dokonca svadobný zvyk. Táto žena naň však kruto doplatila. 

V niektorých krajinách na svete používajú ženy hennu na rukách ako súčasť svojich svadieb. To isté robia tiež aj na niektoré festivaly. Ľudia už po stáročia používajú hennu, pretože bolo známe, že je prospešná pre zdravie. V skutočnosti však väčšina ľudí nevie, že henna obsahuje alergén nazývaný PPD, ktorý je mimoriadne silný. Tento alergén môže spôsobiť veľmi silnú alergickú reakciu, keď sa dotýka vašej pokožky.

Poranenie.jpg
www.facebook.com

Presne takúto reakciu zažila na vlastnej koži táto žena. Niekoľko mesiacov pred svadbou si dala vytetovať na ruku hennu ako súčasť svadby a svadobných zvykov. No to netušila, čo sa jej stane. Na to, že by dostala z henny takú hrôzostrašnú reakciu, ani len nepomyslela. Nakoniec mala nechutné pľuzgiere po celej ruke, z ktorých boli zhrození aj samotní lekári.

Rana.jpg
www.facebook.com

Tetovanie henna je vraj v skutočnosti naozaj veľmi škodlivá. Spôsobuje kontaktnú dermatitídu, medzi ktorej príznaky patria sčervenanie, opuch, pálenie, svrbenie atď. Taktiež môže spôsobiť, že vaše vlasy zostanú zraniteľnejšie a budú sa vám viac lámať. Pri kontakte s očami je mimoriadne nebezpečná, môžu vám celé sčervenať. Henna takisto môže spôsobiť „výbuch“ červených krviniek, čo má za následok rôzne zdravotné problémy.

Uistite sa, že vždy používate hennu správnym spôsobom, aby ste sa vyhli možným vedľajším účinkom na vlasy, pokožku hlavy alebo ruky. Môžete skončiť veľmi zle. Pozrite sa, ako krásne môže henna tetovanie vyzerať. Musí sa však správne aplikovať na pokožku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 3. júna 2017Zdroj healthandnaturalmedicine.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: