Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žena sa po rokoch odhodlala k ráznemu kroku a odhalila svoje nadmerné ochlpenie na celom tele

Befunky collage 6.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com

V minulosti bolo ochlpenie žien úplne normálne. Dnes sa však k nemu ľudia stavajú trochu inak. Hlavne, ak je také nadmerné, ako u tejto ženy. 

33-ročná Leah Jorgensen z Wisconsinu má syndróm polycystických vaječníkov, čo znamená, že jej hormóny stimulujú na ženu veľmi silný rast chĺpkov.

Od svojich 14 rokov sa jej ľudia kruto posmievali. Spolužiaci, známi, ale aj úplne cudzí ľudia ju šikanovali kvôli jej tvári a ochlpeniu. Husté tmavé chĺpky jej vyrastali na hornej pere, tvári, brade a celom tele. Pre dievčinu v puberte a mladú ženu to bola absolútna nočná mora.

Leah sa pokúsila urobiť všetko pre to, aby sa zbavila nadmerného ochlpenia, ale nič nepomohlo. Nosila len roláky a dlhé nohavice a každodenne si starostlivo holila tvár a telo. Raz, keď išla navštíviť lekára a ten videl jej chlpaté telo, lekár sa znechutil. A Leah sa ešte viac bála reakcií ľudí.

Pretože sa bála, že by niekto mohol vidieť jej tvár, nechodila k zubárovi až 12 rokov. A až vo veku 27 rokov dostala svoj prvý bozk.

V decembri 2015 sa však stala katastrofa, ktorá sa ukázala byť nakoniec požehnaním. Leah mala autonehodu a záchranári v sanitke si museli odstrihnúť svoje oblečenie, aby ošetrili jej rany. V nemocnici mnohí ľudia zrazu videli jej chlpaté telo, nikto sa však o to nestaral. Všetci sa sústredili na to, aby pomohli Leah.

Táto skúsenosť bola pre mladú ženu na nezaplatenie. Zároveň sa stretla s mužom, pre ktorého bola atraktívna aj so všetkými nedokonalosťami. To všetko jej dodalo dostatočné sebavedomie, aby urobila rázny krok.

Celý rok sa neholila a nechala rásť svoje chĺpky, ako sa im chcelo. A nielen to. Odvtedy nosí krátke topy, šortky a bikiny na pláž. Opustila svoju prácu v poisťovni, teraz študuje sociálnu prácu a starostlivosť o deti s autizmom.

Je si vedomá toho, že ľudia na ňu hľadia, ale už jej to nevadí. Zverejňuje fotky svojho chlpatého tela na internete a dúfa, že povzbudí ďalšie ženy po celom svete, aby stáli pri nej. Vyžaduje si to veľa síl, aby ste akceptovali, kým ste. Pretože každý by mal byť schopný cítiť sa pohodlne a bezpečne vo svojej koži.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 5. marca 2018Zdroj www.heftig.club © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,