Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Modelka zverejnila na Instagrame fotky, na ktorých vyzerá tak, ako každá bežná žena. Akné, strie aj jazvy

Befunky collage 13.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com

Britská modelka zavesila na svoj Instagram fotky bez úprav a filtrov, na ktorých vyzerá úplne prirodzene. Žiadna dokonalá postava, žiadna úžasne nalíčená tvár – 20-ročná modelka Emily Bador z Brightonu zaujala fotkami, ktorými dodáva sebavedomie bežným ženám. 

Modelka, ktorá mala v minulosti problémy s hmotnosťou a považovala sa za tučnú, hoci mala v páse len 58 centimetrov, sa rozhodla zverejňovať fotky na ktorých jej kde-tu niečo trčí. A hoci jej postavu považujeme za peknú a ženskú, na internete je množstvo hejterov, ktorí by aj takúto babu označili za tučnú.

Na Instagrame má už 76-tisíc followerov a všetkým z nich pred časom odkázala, že neoholené podpazušie, akné, ekzém, jazvy či strie nerobia žiadneho človeka menej pekným.

K fotke napísala: „Nikomu nedlhujete svoju dokonalosť. Nie ste menejcenní len preto, že nemáte ploché brucho. Som znechutená a unavená z idealizovania ženského tela a z toho, že všetci to berú v pohode, že diktujú ženám, ako majú vyzerať.“

„Ak vás trápi to, či niekomu niekde trčí kúsok brucha alebo má niekde jazvu, ekzém či akné, alebo má ochlpenie v podpazuší, tak mi nestojíte ani za chvíľku z môjho času.“

throw back 2 last year ? being in ya pants is the best way to be ✨

A post shared by e m i l y bador (@darth_bador) on

Emily sa rok venovala modelingu, začala rapídne chudnúť a ako posadnutá si merala oblečenie a v hlave si vytvorila akúsi mantru, v ktorej si opakovala, že čím bude chudšia, tým viac práce dostane. Potom si však uvedomila, že nie je všetko len o hmotnosti a vzhľade. Svoje myšlienky šíri prostredníctvom Instagramu a zdôrazňuje, že každý z nás je výnimočný a vo svete potrebujeme takúto diverzitu.

i'm gonna be honest, the industry needs to change. man oh man i'm tired of it. on the left is july 2015, my lowest weight. i can't tell you how much i weighed but i can tell you i was size 4/6 and my waist only measured 23 inches. i can also tell you i thought i was fat. i've always had a few body image issues but since becoming a model, they've skyrocketed. at work, i've always felt like i didn't belong, i've always been short, and mixed race. i'd been modelling for just over a year, and going to castings made me feel super insecure. every time i didn't get a call back from my casting i'd start to wonder why. was i too fat? during 2015, i became obsessive with my measurements and clothes sizes. i exercised daily and i would never even look at any carbs let alone eat them. it started making me physically sick, dizzy, exhausted, etc. i ended up getting to a point where i'd have daily panic attacks about getting dressed, and couldn't even leave my bed in fear of catching my reflection in the mirror. at this time, i also started getting the most work i've ever had and travelling all over world. which, instilled in me "the thinner i am, the more work i'm gonna get". my hatred for myself became so overwhelming i knew something had to change, i took some time out and finally got working on loving myself. and today, for the first time in a long time, i felt good about myself this morning. i struggle with getting dressed sometimes, catching my reflection can occasionally hurt still and i have panic attacks now and again but i am getting there. sometimes i forget that self love is a journey. we have to call on this system to change. we need diversity. all bodies, differently abled, shaped, coloured, sized, gendered and aged. diversity is so important. representation is so important. i'm sick and tired of seeing amazing, talented, beautiful women hate themselves because they don't look like that VS model or whatever. too many young women suffer from mental health issues which stem from the pressure of today's media. ✨you are more than your appearance, you are strong and resilient and you are beautiful no matter what and i really hope you remember that✨

A post shared by e m i l y bador (@darth_bador) on

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 20. februára 2017Zdroj www.dailymail.co.uk © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme