Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žena vyrobila papierovú cyklistickú prilbu, ktorú hravo schováte aj do kabelky

Bike.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
twitter.com
reklama:
reklama:

Ak vám záleží na bezpečnosti, noste prilbu. Napríklad aj takúto! 

Jazda na bicykli je dobrá nielen pre naše životné prostredie, ale taktiež aj pre naše zdravie. Je dobré občas sa prevetrať na čerstovm vzduchu a takto si zašportovať. Nezabúdajte však v prvom rade na bezpečnosť. Prilba by mala byť taktiež vo vašej výbave. Pozrite sa, akú dokázala vyrobiť mladá žena.

https://twitter.com/Bikenessworld/status/801715854056587265/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw
twitter.com

29-ročná návrhárka Isis Shiffer pochádza z New Yorku a je nadšenou cyklistkou. Na svojich cestách po Európe ju šokovalo, ako málo cyklistov nosí helmu a to ju inšpirovalo, aby s tým niečo urobila. Vo fyzikálnom laboratótiu Laboratórium Royal College of Art v Londýne preto vyvinula produkt, ktorý môže ľuďom zachrániť život.

https://twitter.com/getcyclesnap/status/808678277313429505/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw
twitter.com

Papierovú helmu, ktorá sa hodí do každej kabelky. Ak ju budete potrebovať, stačí stlačiť ako harmoniku a použiť ako prilbu s popruhmi v hornej časti. Možno to znie šialene, ako nás môže zachrániť papierová prilba, však? Tajomstvo spočíva v dômyselnej konštrukcii. Papier je umiestnený v presne vypočítanej voštinovej štruktúre, kde je ťažké použitie sily. Veľa testov bolo vykonaných v skúšobnom laboratóriu Royal College, po ktorých nakoniec Eko prilba obišla s vyznamenaním.

https://twitter.com/oarcinie/status/799575587920564227/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw
twitter.com

To nie sú ale všetky výhody. Prilba sa môže prispôsobiť presne na tvar hlavy a chráni ju rovnomerne zo všetkých strán.  Ale kritici teraz hovoria, čo keď bude pršať? Žiadny problém, pretože papier je potiahnutý vodoodpudivým materiálom. Takže prilba ľahko odoláva až 4-hodinovému dažďu.

https://twitter.com/puntosigre/status/804355688667484160/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw
twitter.com

Posledná výhoda je v cene. Na rozdiel od komplikovane vyrobených prilieb má totiž Eko prilba bezkonkurenčnú cenu. Mala by byť k dispozícii asi za 5 eur. Jedinou slabinou je pomerne nízka životnosť papiera prilby. Ale Isis vytvorila ukazovateľ, ktorý indikuje, kedy prilba nesmie byť nosená.

https://www.youtube.com/watch?v=X8jxjwyoCBU
www.youtube.com

„Eko helma“ je naozaj požehnaním pre ľudí a životné prostredie, a Isis si plne zaslúži cenu „James Dyson Design Award 2016“ pre jej revolučný vynález. S príspevkom asi 35.700 eur chcú, aby sa produkt dostal na trh na jar v roku 2017, spočiatku len v New Yorku. Ale určite sa nevie dočkať aj nejeden nemecký cyklista.

Takto funguje Eko prilba!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 2. januára 2017Zdroj www.genialetricks.de © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: