Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zraková pyramída láka denne desiatky turistov a návštevníkov

Img_0372.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku v posledných rokoch vzniká veľmi veľa zaujímavých projektov, ktoré si určite zaslúžia pozornosť. My sme sa pozreli na jeden z takých projektov, konkrétne na Projekt zrakovej pyramídy, ktorý láka denne veľké množstvo zvedavcov a turistov. Máte už aj vy fotku z tohto miesta vo svojom telefóne či fotoaparáte?

Povôdný zámer

Pôvodným zámerom bolo to, že táto pyramída bola vytvorená na výstavu do galérie v Zlíne. V jej vnútri boli premietané hodinové videozáznamy meniacej sa krajiny. Autor projektu si neskôr povedal, že by bolo skvelé nahradiť videá skutočnou krajinou a premiestniť drevený objekt rovno do prírody.

Img_0371.jpg
www.instagram.com

Kde sa nachádza?

Toto sochárske dielo stojí v kopcoch nad Súľovom. Vzdialené je len pol hodinu od dedinky Súľov-Hradná a jej autorom je umelec Juraj Gábor, ktorého zraková pyramída pripomína „svetelný lúč“.

Vznik diela

Táto pyramída vznikla v roku 2015, a podľa odhadov by tam mala byť spolu až päť rokov. Tak uvidíme :-)

Img_0373.jpg
www.instagram.com

Význam diela

Ide o 18 metrov dlhé sochárske dielo, ktoré má na konci malý priestor. Keď sa cez neho pozriete, krajina pred vami sa ocitne v ráme drevenej konštrukcie, ktorá kopíruje prirodzený lúč vášho pohľadu.

Img_0374.jpg
www.instagram.com

Galéria Plusmínusnula

Ak sa chcete o tomto sochárskom diele dozvedieť ešte oveľa viac, tak si môžete ísť pozrieť výstavu mapujúcu tvorbu tohto diela, ktorá sa nachádza v žilinskej galérii Plusmínusnula. Takže ak ste pri tejto pyramíde ešte neboli, tak si tam určite urobte výlet. Stojí to naozaj za to.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 27. októbra 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: