Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

3 budovy kláštorov na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Sni mka obrazovky 2018 02 22 oa15.18.50.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že Slovensko nie je veľkou krajinou, tak sa tu nachádza veľmi veľa zaujímavých miest a pamiatok. Vybrali sme 3 budovy kláštorov, ktoré sa oplatí navštíviť a obzrieť si ich zblízka. Súhlasíte?

Červený kláštor

Červený kláštor je pôvodne gotický kartuziánsky kláštor. Jeho oficiálny názov je Lechnický kláštor, no svoje súčasné pomenovanie dostal podľa červenej farby striech kláštorných objektov. Jeho história je úzko spätá s pôsobením príslušníkov dvoch reholí a stavať ho začali už v 14. storočí.

V súčasnosti sa v ňom nachádzajú viaceré zaujímavé expozície a výstavy, je možné sa v ňom aj ubytovať a aj okolie stojí za to.

Kláštor v Hronskom Beňadiku

Tento benediktínsky kláštor v Hronskom Beňadiku tvorí súbor opevnených sakrálnych stavieb v obci Hronský Beňadik v okrese Žarnovica v Banskobystrickom kraji. Nachádza sa na mieste, kde prístup nie je ničím náročným, a tak si ho viete ísť pozrieť aj zblízka.

Okrem toho, že ide o národnú kultúrnu pamiatku, tak v roku 2011 bol tento kláštor vyhlásený za jeden zo siedmich divov Banskobystrického samosprávneho kraja. Vedeli ste o tom?

Kostol a kláštor sv. Kataríny Alexandrijskej

Kostol a kláštor svätej Kataríny, hovorovo tiež Katarínka, je súbor zaniknutých budov kláštora, pomerne zachovaných kostolných múrov a kostolnej veže zo 17. storočia. Kláštorný komplex bol postavený v ranobarokovom štýle s neskorogotickými prvkami.

Zrúcaniny sa nachádzajú v strednej časti Malých Karpát, asi 3 kilometre západne od obce Dechtice. Prístup k ním je možný značkovaným modrým chodníkom z obce Naháč asi 2 kilometre severne.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 25. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: