Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

3-dňová odplienkovacia metóda, ktorá vraj zaberá. Vyskúšate ju aj vy?

Crawling baby
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

S odplienkovaním dieťatka máva veľa rodičov problémy. Hoci sa to po čase naučí, dá to zabrať aj rodičom aj jemu. Myslíte si, že sa to dá zvládnuť aj za tri dni? Pomocou tejto metódy vraj áno.

Nepochybne všetci rodičia majú radosť z pozorovania svojich detí vo všetkých fázach ich vývoja. Niektoré z týchto fáz sú oveľa komplikovanejšie ako iné, vrátane toho, keď deti prechádzajú z plienok na používanie nočníkov. To je často dlhá a náročná cesta. A práve táto technika by mala fungovať.

Spočíva to v tom, že dieťa, ak je doma, malo by chodiť nahé od pása nadol. Ak je na verejnosti, malo by nosiť voľné nohavice. Odporúča sa však, aby dieťa v noci ešte nosilo plienky. Táto 3-dňová metóda by vám mala pomôcť odplienkovať vaše dieťatko.

Mom and baby
www.thinkstockphotos.com

Prvý deň

Nechajte svoje dieťa chodiť nahé od pásu dole po celý deň. Dávajte naň pozor. Keď to naň príde, vezmite ho hneď na nočník. Popri tom nechajte svoje dieťa konzumovať slané občerstvenie alebo potraviny s vysokým obsahom vody a uistite sa, že pije celý deň veľa tekutín.

Keď vy alebo váš partner musíte použiť kúpeľňu, vezmite so sebou vaše dieťa. Ukážte mu všetky rôzne kroky, ktoré robia dospelí. Deti sa môžu príkladne naučiť veci veľmi rýchlo. Taktiež ho vždy pochváľte, kedykoľvek sa mu podarí správne použiť nočník. Akonáhle sa to podarí 10-12 krát, deti ho začnú používať nezávisle.

Ak sa vášmu dieťaťu nepodarí použiť nočník, nehnevajte sa naň, ani sa nesprávajte spôsobom, aby sa cítilo zahanbene. Pred spaním povedzte svojmu dieťatku, že je na čase použiť nočník (nepýtajte sa ho, či chce, musí!). Tesne pred spaním mu ešte dajte plienku, aby ste sa vyhli menším nehodám.

Baby looking over stack of diapers 1 v 2
www.thinkstockphotos.com

Druhý deň

Dodržujte metódu použitú v prvý deň. Druhý deň by ste však mali ísť von. Popoludní asi na jednu hodinu. Počkajte, kým sa vaše dieťa vyciká do nočníka a potom choďte von. To im pomáha dobrovoľne sa naučiť chodiť na toaletu.

Keď opustíte dom, nechajte svoje dieťa nosiť voľné nohavice a pod nimi nič. Nepoužívajte plienky, ani klasické spodné prádlo. Vaším cieľom je ísť von a vrátiť sa domov bez nehody a bez toho, aby ste museli používať nočník, keď ste vonku. Zostaňte blízko svojho domu. Jednoducho sa prejdite len niekde po okolí. Vezmite si so sebou prenosný nočník.

Little girl on potty
www.thinkstockphotos.com

Tretí deň

Dodržujte pokyny, ktoré ste nasledovali prvý deň, ale teraz by ste mali zobrať vaše dieťa z domu dvakrát. Hodinu ráno a hodinu popoludní. Vždy pred odchodom povedzte dieťaťu, aby použilo nočník. Opäť, keď idete von, vaše dieťa by malo nosiť voľné nohavice a pod nimi nič. Pre istotu zoberte prenosný nočník.

Ak sa výsledky nedostavia, počkajte približne 6 až 8 týždňov a skúste to znova. Pamätajte si, že táto technika vyžaduje trpezlivosť, veľa podpory a času. Držíme palce!

Little Boy Sitting Next Potty
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 6. júla 2017Zdroj brightside.me © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: