5 filmov, ktoré sme videli asi miliónkrát, a stále sú skvelé

Zdieľať
Befunky collage 3 4.jpg
www.instagram.com

Každý deň vznikajú nové a nové filmy, no nie každý z nich je úspešný a obľúbený medzi divákmi. Vybrali sme 5 filmov, ktoré videl každý z nás v detstve asi miliónkrát, no aj tak patria k jeho najobľúbenejším. Pamätáte si ešte na tieto fimy?

E.T. Mimozemšťan

Dnes už kultový film (1982) a jeho prosba vrátiť sa domov. Možno sme si ako deti neuvedomovali až tak posolstvo tohto filmu, ale s odstupom času mu už asi rozumie každý z nás.

Číslo 5 žije

Film z roku 1986 je filmom o robotovi, ktorý nebol len tak obyčajným robotom. Skratom vo firme získal city. Aj vy ste mu počas celého filmu držali palce, aby sa mu podarilo ujsť pred ľuďmi z firmy, kde ho vyrobili?

Návrat do budúcnosti

Tento film (1985) patril medzi tie najúžasnejšie filmy nášho detstva. Lietajúce skateboardy a celá tá scifi budúcnosť na začiatku 90. rokov minulého storočia vyzerali ako niečo nereálne a len vymyslené. No dnes sa už veľa vecí z tohto filmu stalo naozaj bežnou súčasťou našich životov.

Sám doma

Tento film (1991) tu jednoducho nesmie chýbať. Dobrudružstvá Kevina patria k nášmu detstvu a hlavne k Vianociam. Asi nikto z nás si nevie predstaviť sviatky bez Kevina a aj keď už celý film poznáme naspamäť, vždy sa pri ňom dokáže človek dobre nasmiať.

Nekonečný príbeh

Falco a Atrey. Jednoducho dvojica, s ktorou sme prežívali celý film (1984) a samotný príbeh a verili, že sa im podarí zachrániť celý svet Fantázie pred Ničotou. Aj vy ste mali radi tento film?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom