Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 sôch osobností našich národných dejín

Sni mka obrazovky 2018 02 22 oa15.13.25.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko je krajina, v ktorej môžete nájsť krásne miesta a pamiatky. Medzi zaujímavé architektonické diela určite patria aj niektoré sochy, ktoré na Slovensku máme. Vybrali sme 5 z nich, ktoré stvárňujú niektoré osobnosti našich dejín.

 Socha Pribinu v Nitre

Bronzová socha kniežaťa Pribinu, prvého známeho slovanského vladára na našom území sa nachádza na jednom z námestí v meste Nitra. Socha pochádza z roku 1989.

Socha Svätopluka na Bratislavskom hrade

Socha Svätopluka je nadrozmerná jazdecká bronzová socha zobrazujúca Svätopluka, tretieho panovníka Veľkej Moravy, ktorá sa nachádza na nádvorí Bratislavského hradu.

Socha Jánošíka v Terchovej

Monumentálna socha z oceľového plechu meria až 7 a pol metra. Postavili ju miestni obyvatelia v roku 1988 a jej autorom je akademický sochár Ján Kulich. V súčasnosti patrí k tým najväčším symbolom Terchovej, ale aj jej okolia.

Socha Ľudovíta Štúra v Levoči

Ľudovít Štúr patrí k najväčším osobnostiam národných dejín a jeho sochu je možné nájsť na viacerých miestach či mestách na Slovensku. Jedna z nich sa nachádza aj v Levoči, kde istý čas tiež žil a pôsobil.

Socha Štefánika v Bratislave

Aj sochy tejto osobnosti sa nachádzajú na viacerých miestach na Slovensku. Sochu Milana Rastislava Štefánika môžete nájsť aj pri Dunaji. Ide o sedemmetrovú sochu, ktorá sa nachádza na námestí pred novou budovou Národného divadla.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 24. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: