5 vecí, ktoré robí muž, ktorý je skutočne zamilovaný

Zdieľať
Couple piggyback

Veľa dnešných vzťahov dlho nevydrží. Je to smutné, ale je to tak. Nemali by sme sa bezhlavo púšťať do manželstva, ktoré o pár rokov skrachuje. V horšom prípade trpia pri tom najmä deti. Ale ako tomu predísť? Ako vieme, že sme pre seba tí praví? Tu je 5 vecí, ktoré robí každý naozaj zamilovaný muž. Ak ich robí aj váš partner, je pravdepodobné, že je to ten pravý. 

1. Ukazuje rešpekt

Toto je základ pre všetko. Ak muž nerešpektuje ženu, s ktorou žije, ak ju vidí len ako nejaký objekt na splnenie svojich fantázií, nemiluje ju. Môže po nej túžiť, ale nemiluje ju. Keď človek totiž naozaj miluje svojho partnera, sú si v očiach rovní. Hovorí s ňou nie ako s niekým, kto by mal počúvať jeho rozkazy alebo ohýbať svoju vôľu a hodnoty, ale ako s niekým s platnými nápadmi, názormi a pocitmi.

Couple gazing affectionately at each other

2. Je čestný

Neexistuje žiadny nedostatok mužov, ktorý by mohol mať skutočne presvedčivú masku. Povedia všetky pozitívne a správne veci, aby sa ukázali ako „dokonalý človek“. Ale keď muž naozaj miluje ženu, toto nie je tá správna voľba. „Hranie“ sa so slovíčkami s úmyslom dostať sa jej pod sukňu sa mu nemusí vyplatiť. A je to ďalší znak, že ženu úprimne nemiluje. Skutočne milujúci muž pozná vzťahovú hodnotu čestnosti. Nebude klamať svoju partnerku, ale bude úprimný a čestný. 

Man in a suit crossed his fingers behind his back

3. Pamätá si dôležité veci

Keď je človek zamilovaný, kľúčové veci o jeho partnerovi nikdy neuniknú jeho pamäti. Pamätá si, akú zbožňuje kávu a aká je jej obľúbená pieseň. Samozrejme si spomína na jej narodeniny a ich spoločné výročie.

Man surprising his girlfriend with a pink gift on the sofa

4. Snaží sa byť lepšou osobou

Láska môže zmeniť pocitovo aj tých „najchudobnejších“ ľudí. Nie je správne snažiť sa zaujať partnerku falošným dojmom. Správny muž „vyloží karty na stôl“ a ukáže sa v pravom svetle. Inými slovami, keď je muž zamilovaný, skutočne sa chce stať lepším človekom. On vie, že jeho partnerka si to zaslúži.

Couple laying on beach

5. Bojuje

Vo chvíli, keď je človek skutočne rozhodnutý usadiť sa, bude mať za sebou približne šesť vzťahov. Naozaj, je to tak. Odborníci na to prišli v jednej štúdii. Ale samozrejme, nemusí to tak byť vždy. Týchto šesť žien muž opustí pomerne rýchlo. Pravdou je, že pravdepodobne neviedol veľmi tvrdý boj, aby si ich udržal pri sebe. Zrejme si nemyslel, že to môže byť niečo vážnejšie a nesnažil sa naprávať svoje chyby. Jediná žena, ktorej bude muž robiť takéto veci, je tá, ktorú miluje. On vie, že pravá láska nie je ľahko vymeniteľná. Vie, že ak nechá lásku svojho života odísť, už nikdy nenájde ženu ako je ona. Preto bojuje.

Young couple hugging on beach

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom