Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 vodných nádrží na Slovensku, ktoré nám môžu závidieť aj v zahraničí

Sni mka obrazovky 2018 02 11 oa14.17.05.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Aj napriek tomu, že naša krajina sa nemôže pochváliť vlastným morom, tak tu máme viaceré vodné nádrže, ktoré stoja za to. Nie všetky sú sprístupnené a dá sa v nich v lete kúpať, ale aj tak patria k tým najväčším zaujímavostiam Slovenska. Ktorá vodná nádrž je vaša obľúbená?

Liptovská Mara

Liptovská Mara je vodné dielo na strednom Slovensku, postavené bolo v rokoch 1969-75 a pri výstavbe bolo zaplavených až 13 obcí. Vedeli ste o tom?

Zemplínska šírava

Zemplínska šírava je vodná nádrž na východnom Slovensku. Je druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku. Východná časť nádrže je chráneným areálom.

Oravská priehrada

Oravská priehrada je vodná nádrž, ktorá je súčasťou vodného diela Orava. Nachádza sa na severe Slovenska. Priehrada so svojimi brehmi a ostrovmi patrí k najvýznamnejším lokalitám výskytu vodných vtákov na Slovensku.

Veľká Domaša

Veľká Domaša je vodná nádrž v okresoch Vranov nad Topľou a Stropkov. Celá nádrž má veľký vodohospodársky význam.

Ružín

Ružín je priehradná nádrž nachádzajúca sa na rieke Hornád, juhovýchodne od obce Margecany. Pomenovaná je podľa rovnomennej zaniknutej obce Ružín. Vedeli ste o tom? Cez priehradu vedie železničný Ružínsky viadukt.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 14. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: