Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 vodných nádrží na Slovensku, ktoré nám môžu závidieť aj v zahraničí

Sni mka obrazovky 2018 02 11 oa14.17.05.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Aj napriek tomu, že naša krajina sa nemôže pochváliť vlastným morom, tak tu máme viaceré vodné nádrže, ktoré stoja za to. Nie všetky sú sprístupnené a dá sa v nich v lete kúpať, ale aj tak patria k tým najväčším zaujímavostiam Slovenska. Ktorá vodná nádrž je vaša obľúbená?

Liptovská Mara

Liptovská Mara je vodné dielo na strednom Slovensku, postavené bolo v rokoch 1969-75 a pri výstavbe bolo zaplavených až 13 obcí. Vedeli ste o tom?

Zemplínska šírava

Zemplínska šírava je vodná nádrž na východnom Slovensku. Je druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku. Východná časť nádrže je chráneným areálom.

#zemplinskasirava #nofilter

A post shared by Zemplínska Šírava (@zemplinska__sirava) on

Oravská priehrada

Oravská priehrada je vodná nádrž, ktorá je súčasťou vodného diela Orava. Nachádza sa na severe Slovenska. Priehrada so svojimi brehmi a ostrovmi patrí k najvýznamnejším lokalitám výskytu vodných vtákov na Slovensku.

Veľká Domaša

Veľká Domaša je vodná nádrž v okresoch Vranov nad Topľou a Stropkov. Celá nádrž má veľký vodohospodársky význam.

????? #boat & #sunset & #beer

A post shared by ?Slovakia (@laurabuzek) on

Ružín

Ružín je priehradná nádrž nachádzajúca sa na rieke Hornád, juhovýchodne od obce Margecany. Pomenovaná je podľa rovnomennej zaniknutej obce Ružín. Vedeli ste o tom? Cez priehradu vedie železničný Ružínsky viadukt.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 14. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: