Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 prekvapivých každodenných vecí, ktoré môžete vyčistiť v umývačke.

Using dishwasher
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Umývačka riadu môže vyčistiť viac než len riad – pozrite si sedem prekvapivých príkladov. Napadlo by vám niekedy vložiť toto do umývačky?

Baseballová čiapka

Cap_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Umiestni ju na hornú policu a použi malé množstvo čistiaceho prostriedku na riad.

Športové vybavenie

Hokej_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Chrániče na kolená/lakte, chránič zubov, hokejové chrániče umiestni na hornú policu. Nepoužívaj žiadne čistiace prostriedky.

Zemiaky

Zemiaky_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Výhoda je v tom, že môžeš očistiť naraz veľa zemiakov. Stačí použiť cyklus „oplachovanie“, bez akýchkoľvek čistiacich prostriedkov.

Tenisky

Tenisky_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Vyber vložky a umy tenisky najprv ručne. Potom odstráň šnúrky, tie vyper v práčke. Pri teniskách nastav na umývačke program „no heat“, po vybratí látku osuš pomocou novín.

Sprchová hlavica

Head shower
thinkstockphotos.com

Hĺbkové čistenie a odstránenie vodného kameňa dosiahneš veľmi ľahko. Hlavicu môžeš čistiť s riadom, umiestni ju na hornú policu.

Disky z kolesa auta

Car tire_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Najväčšiu špinu najprv zmy hadicou. Na umývanie môžeš použiť klasický prostriedok na umývanie riadu, alebo šálku bieleho vínneho octu. Umývačku nastav na program na umývanie hrncov a panvíc.

Klávesnica

Klavesnica_pixabay.com_.jpg
pixabay.com

Toto je trochu kontroverzná záležitosť. Niektorí ti povedia, že klávesnicu nemôžeš v žiadnom prípade dať do umývačky, iní s tým nebudú súhlasiť. Ak patríš k nim, nepoužívaj pri umývaní klávesnice žiadne mydlo ani čistiace prostriedky a nastav umývačku na program „low“ alebo „no heat“.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jankakDátum 15. augusta 2016Zdroj www.businessinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: