9 hrôzostrašných amerických domov

Zdieľať
Bw horor house

Steny týchto skutočných domov sú svedkami brutálnych vrážd, tých najhorších v americkej histórii. Niekoľko z prípadov je stále nevyriešených a súčasní obyvatelia niektorých stále pociťujú prítomnosť duchov a sú svedkami nadprirodzených javov.

9. DOM V AMITYVILLE (112 Ocean Ave, Amityville, NY)

V roku 1975 George a Kathy Lutzoví kúpili tento dom na pobreží Long Islandu. Mali sa spýtať, prečo má dom tak nízku cenu, no neurobili to. Len 13 mesiacov predtým, predošlý obyvateľ Ronald DeFeo zavraždil svojich rodičov a 4 mladších súrodencov, kým spali vo svojich posteliach. Netrvalo dlho, kým sa začali diať zvláštne veci – domom sa ozývali démonické hlasy, vlhli steny, zjavovali sa divné odtlačky v snehu. Rodina Lutzových vydržala len 2 mesiace, kým dom náhle v noci opustila.

8. PREKLIATY DOM (Hollow Rd, Shrewsbury, Pennsylvania)

V roku 1928 bol John Blymire presvedčený, že samotársky sused Nelson Rehmeyer na neho zoslal kliatbu. John si myslel, že jediný spôsob ako kliatbu zlomiť, je nájsť Nelsonovu knihu kúziel a spáliť ju. John si privolal 2 kamarátov na nočnú návštevu. Táto trojica nenašla knihu, ale našla Nelsona, ktorého zabili a znetvorili predtým, ako ho spálili.

Old abandoned house.
ilustračné http://www.thinkstockphotos.com

7. DOM RODINY MOOROVCOV (508 E 2nd St, Villisca, Iowa)

Jednu chladnú letnú noc sa niekto vlámal do tohto sídla v Iowe a utĺkol všetkých 6 členov rodiny a 2 hostí sekerou na smrť. Tento hrozný masaker objavil ráno sused. Mnoho podozrivých bolo vyšetrovaných, ale prípad doteraz nebol vyriešený.

6. SÍDLO KREISCHEROVCOV (4500 Arthur Kill Rd, Staten Island, NY)

Nemec Balthasar Kreischer postavil toto úchvatné sídlo v roku 1885 ako symbol jeho úspechu v tehlárenskom priemysle. V roku 1894 jeho spoločnosť skrachovala a jeho syn si strelil guľku do hlavy. Sídlo zostalo prázdne, až kým tu Joseph Young nezaškrtil a nedobodal muža, ktorého ešte aj utopil v bazéne. Telo spálil v spaľovni v dome.

5. DOM BORDENOVCOV (230 2nd St, Fall River, Massachusetts)

V roku 1892 bol Andrew Borden domlátený sekerou, keď driemal na gauči. Jeho druhá manželka Abby bola rovnako zabitá v spálni. Všetci miestni upodozrievali ich dcéru Lizzie, ale sudca o tom presvedčený nebol. Prekvapivo, v súčasnosti dom funguje ako úspešná noclaháreň.

4. DOM, V KTOROM VRAŽDILA MANSONOVA „RODINA“ (10050 Cielo Drive, Los Angeles, Kalifornia)

V roku 1969 členovia rodiny Mansonovcov šokovali národ, keď sa vlámali do tohto sídla v LA a zavraždili Sharon Tateovú a ďalšie 4 obete. Vrahovia napísali krvou slovo „prasa“ na vchodové dvere.

ThinkstockPhotos 516550747
ilustračné http://www.thinkstockphotos.com

3. BYT JEFFREYHO DAHMERA (924 North 25th St, Apt 213, Milwaukee, Wisconsin)

Kanibal Jeffrey Dahmer priniesol mnoho obetí do svojej spálne, kde ich zdrogoval a telá rozporcoval. Odťaté končatiny sa našli zabalené v mrazničke pre budúcu spotrebu. Torzá boli hodené do sudu s kyselinou. Polícia ho chytila v roku 1991 po tom, čo sa jednej obeti podarilo ujsť. Celý bytový dom bol krátko na to zbúraný.

2. DOM JOHNA WAYNA GACYHO (8213 Summerdale Ave, Chicago, Illinois)

Je vždy dobré poznať svojich susedov, hlavne ak ich podozrievate z vraždy! John Gacy na svojej záhrade pochoval množstvo tiel svojich obetí. Keď sa jeho žena sťažovala na pach hniloby, John to zvalil na mŕtve myši. Polícia objavila 29 tiel tohto najslávnejšieho vraždiaceho klauna.

1. DOM GARDETTE-LAPRETE (1240 Burgundy St, New Orelans, LA)

Aký je príbeh Mardi Gras? V rokoch 1830 majiteľ plantáží Jean LePrete prenajal svoju francúzsku štvrť tajomnému mužovi z Turecka. Nájomca, známy ako „Sultán“, pricestoval s niekoľkými spolubývajúcimi- eunuchmi a konkubínami. Dom sa stal rýchlo známym pre zábavy a hlasnú nočnú hudbu. Jedného rána si okoloidúci všimol, že táto štvrť je desivo tichá. Spod dverí vytekala krv. Keď polícia otvorila dvere, našla vnútri všetkých mŕtvych a rozrezaných. Sultán bol vo dvore pochovaný zaživa. Dodnes nie je známe, čo sa vlastne stalo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom