Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

9 menej známych rozhľadní, ktoré ponúkajú krásne výhľady na naše Slovensko

Sni mka obrazovky 2018 07 31 oa15.25.21.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

V poslednom období vzniká na Slovensku aj celkom veľa rozhľadní, ktoré ponúkajú naozaj krásne výhľady. Vybrali sme 9 z nich, ktoré stoja naozaj za to a možno ste o nich ešte nepočuli. A do komentárov nám môžete napísať, ak viete o nejakej zaujímavej a jedinečnej rozhľadni.

Veľká homoľa

Veľká homoľa je vrchol v Malých Karpatoch, asi 4 kilometre severozápadne od mesta Modra. Na vrchole kopca sa nachádza drevená rozhľadňa vysoká 20 metrov, bola postavená v roku 2001. Z rozhľadne je kruhový výhľad na panorámu Malých Karpát, na Považský Inovec, Tribeč a aj rakúske Alpy.

Rozhladna na Velkej Homole #velkahomola #malekarpaty

A post shared by Martin Buranovsky (@martinburanovsky) on

Kukla

Kukla je výrazný samostatný vrch v Malých Karpatoch nad obcou Dubová, približne 6 kilometrov severne od Modry. Na malej vrcholovej plošine je vybudovaná turistická rozhľadňa.

1. sviatok vianočný ? #vandrovka

A post shared by Richard Egyed (@richard_egyed) on

Marhát

Marhát je vrch v pohorí Považský Inovec a v roku 2008 bola na jeho vrchole vybudovaná 17 metrov vysoká drevená rozhľadňa.

Veľký Lopeník

Veľký Lopeník je výrazný vrch v Bielych Karpatoch na hranici Slovenska a Česka. A aj na jeho vrchole sa nachádza zaujímavá rozhľadňa.

Inovec

Inovec je najvyšším vrchom pohoria Považský Inovec. Od roku 2016 tam nájdete aj kovovú vyhliadkovú vežu.

#inovec #rozhladna #dnescestujem #cestujemczsk @anci.kuklova

A post shared by Lukáš Mihoo Mihálik (@mihoo2910) on

Panská javorina

Panská javorina je vrch v severovýchodnej časti pohoria Považský Inovec. V roku 2010 bola na vrchole vybudovaná 16 metrov vysoká drevená rozhľadňa.

#javorina #panskajavorina #hiking? #moutains #outdoor #rozhladna

A post shared by Zalesactvo – (@zalesactvo.eu) on

Skorušina

Skorušina je najvyšší vrch v Skorušinských vrchoch. Na čiastočne odlesnenom vrchole sa nachádza 13 metrová zváraná oceľová rozhľadňa a turistický prístrešok.

Vavrišovo

Nad touto obcou sa tiež nachádza zaujímavá rozhľadňa.

Vartovka

Vartovka je druh strážnej veže, súčasť opevnenia miest, u nás stavaný najmä počas tureckých nájazdov na Uhorsko. Dodnes sa ich zachovalo len málo, jednou z nich je napríklad Vartovka v Krupine, slúžiaca dnes ako rozhľadňa.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 1. augusta 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: