Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

9 podivných trikov s ľudským telom, ktoré vážne fungujú

Telo.jpg
12
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
reklama:
reklama:

Poznáš ten pocit, keď musíš strašne, ale že strašne urgentne ísť na malú, ale pred toaletami je obrovský rad? Stačí jeden trik a tvoje potreba bude menej urgentná. Pozri sa, aké rôzne problémy so svojim telom dokážeš vyriešiť aj sám.

1. Musíš utekať na malú…

Ten pocit zažil už asi každý. A rozhodne to nie je nič príjemné. Ak ti veľmi treba ísť na malú potrebu a vieš, že ešte budeš musieť nejaký čas počkať, poznáme šikovnú pomoc. Poškriab sa zozadu na lýtku. Spomalí to presun informácie o tom, že musíš na toaletu, z mechúra do mozgu.

9_weird_body_hacks_that_totally_work.gif

2. Škriabe ťa v hrdle?

Ak ťa náhle pochytí škriabanie v hrdle, skús si poškriabať ucho. Môže to vyvolať kŕče svalov v hrdle, ktoré zmierňujú škriabanie v krku.

9_weird_body_hacks_that_totally_work1.gif

3. Mrzne ti mozog?

Poznáš ten pocit, keď sa rýchlo napiješ ľadového nápoja alebo si dáš poriadny kus zmrzliny? Na chvíľku ťa rozbolí hlava, ako by ti zamrzol mozog. Vtedy pomôže, keď budeš jazykom trieť o podnebie. Zahreješ si ho a zmierniš bolesť z chladu.

9_weird_body_hacks_that_totally_work2.gif

4. Pociťuješ náhly nával úzkosti?

Ak sa na teba veci začnú valiť a máš pocit, že to nezvládaš, upokoj sa pomocou jednoduchej techniky. Fúkaj si studený vzduch na zadnú stranu palca na ruke. Spomalíš tak pulz v palcoch, čo ti môže pomôcť v tom, aby si sa cítil pokojnejšie.

9_weird_body_hacks_that_totally_work3.gif

5. Bolia ťa zuby?

Občas sa stane, že ťa akoby z ničoho nič rozbolia zuby. V tom prípade ti môže pomôcť, keď si budeš trieť kocku ľadu na ruke. Môže sa to zdať ako výmysel, ale vážne to funguje.

9_weird_body_hacks_that_totally_work4.gif

6. Máš dostať injekciu?

Ak ti doktor povie, že ťa ide pichnúť, asi sa tomu nepotešíš. Bolesť a strach z injekcie ti pomôže prekonať to, že si predtým, ako ti dá doktor injekciu, odkašľeš. Potom si ešte odkašli druhý raz počas toho, ako máš injekciu v tele. Samozrejme, bude dobré, ak o svojom zámere kašľať, doktora vopred informuješ.

9_weird_body_hacks_that_totally_work6.gif

7. Upchatý nos

Mať zapchatý nos, to nie je nič príjemné. Ak potrebuješ uvoľniť dýchacie cesty, pritlač si palec na koreň nosa a jazykom si musíš trieť podnebie.

9_weird_body_hacks_that_totally_work5.gif

8. Chce sa ti kýchnuť?

Poznáš ten pocit, keď ťa v nose niečo dráždi, ale ty nie a nie si kýchnuť? Pozri sa to slnka alebo do svetla a okamžite sa ti kýchne.

9_weird_body_hacks_that_totally_work7.gif

9. High five ako má byť

Stalo sa ti, že ti kamoš chcel dať high five, ale ty sa netrafil? Ak sa takémuto menšiemu trapasu chceš vyhnúť, tak pri tom, ako si s niekým ideš dať five, sleduj jeho lakeť.

9_weird_body_hacks_that_totally_work9.gif

Tak čo, skúsiš to?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 28. decembra 2016Zdroj www.facebook.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: