Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedel si? Dôkazy evolúcie, ktoré môžeš pozorovať na svojom tele!

Horizon33_2016 3 21_11 47 20.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: youtu.be
reklama:
reklama:

Veríme, že dnes sa už nenájde niekto taký, kto by popieral evolúciu. Vývoj sa jednoducho poprieť nedá. Hlavne nie vtedy, keď sú dôkazy všade okolo…

Možno sa ti tomu nechce veriť, ale každý jeden z nás je dôkazom evolúcie. Si zvedavý, čo na našom tele sa mení? Tak sa pozri!

Polož ruku dlaňou nahor na stôl pred tebou. Spoj palec a malíček. Možno tam ešte aj ty máš sval zvaný palmaris longus a možno ho tam nemáš. Tento sval totiž dnes chýba až 10% ľudí. Niektorí ho majú len na jednej ruke, iný ho nemajú vôbec. Zaujímavosťou je, že to, či tento sval máš, alebo nie, nijako neovplyvňuje tvoju fyzickú silu. Je teda v podstate pre dnešného človeka zbytočný, a tak ho plastický lekári využívajú pri rekonštrukčných operáciách tváre. Tento sval využívajú opice, ktoré ho majú najdlhšie, menej ho využívajú šimpanzy, ktoré majú tento sval kratší a vôbec ho nevyužíva človek.

Horizon33_2016 3 21_11 54 34.png
youtu.beFoto: youtu.be

Vieš hýbať ušami? Ak nie, tak si dôkazom evolúcie. Niektorí ľudia to síce dokážu, no mnohí zase nie. Pohyby uší sú ovládané svalmi, ktoré zvieratá ovládajú veľmi dobre a používajú ich na to, aby zistili, odkiaľ prichádza zvuk.

Horizon33_2016 3 21_11 56 37.png
youtu.beFoto: youtu.be

Ďalší dôkaz evolúcie na sebe môže pozorovať každý vo chvíli, keď mu je zima. Vtedy sa totiž na našej koži objavia zimomriavky alebo inak povedané husia koža. Tá spôsobí, že sa nám doslova zježia chlpy po celom tele. No a to poznáme aj v ríši zvierat. V zime cicavce naježia svoju srsť a vtáci našuchoria perie, aby udržali telesnú teplotu. Zježenie chlpov spôsobuje adrenalín, ktorý sa v tele vylučuje nielen vtedy, ak nám je zima, ale vtedy, ak sa bojíme.

Horizon33_2016 3 21_11 59 24.png
youtu.beFoto: youtu.be

Vedel si, že v tele máme pozostatok chvosta? Ide o kostrč, ktorá sa nachádza v spodnej časti chrbtice. Zaujímavosťou je, že tento chvost je najviditeľnejší u embrya. To ľudské sa až priveľmi nápadne podobá na embryá zvierat.

Horizon33_2016 3 21_12 4 38.png
youtu.beFoto: youtu.be

Pozri si aj video:

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 21. marca 2016Zdroj youtu.be © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: