9 vecí, ktoré by ste nemali nikdy hovoriť svojej dcére

Zdieľať
Russian 1848957_1280.jpg

Byť rodičom je tá najúžasnejšia vec na svete. Sú však veci, ktoré by sme našim deťom vravieť nemali. Napríklad týchto deväť viet, ktoré by nemuseli naše dcéry dobre znášať. 

Prestaň plakať!

Týmto jej dávate najavo, že je slabá a jej pocity nie sú skutočné. Pokúste sa zistiť, prečo je rozrušená a rozprávajte sa s ňou.

Nerobte niečo, čím vydesíte jej chlapcov.

Nechajte ju robiť, čo miluje, aj keď je to typicky chlapčenská činnosť. Na názore chlapcov záleží viac ako na jej vlastnom názore na samú seba.

Robíš to zle, dovoľ mi to urobiť!

Dajte jej čas, aby sa učila sama. Nech sa o danú vec pokúša dovtedy, kým sa jej to nepodarí, aj keď niekoľkokrát zlyhá. Naučí ju to, aby bola aktívna a nezávislá.

Party 1639939_640.jpg

Nepribrala si?

Takéto komentáre jej môžu ublížiť a prenasledovať ju niekoľko rokov. Učte a povzbudzujte jej zdravý aktívny životný štýl, aby ste sa mali všetci dobre.

To nie je pre dievčatá!

Ak chce vstúpiť do poľa ovládaného mužmi, choďte a podporte ju. Bude hrdá, že vie, kto je a čo chce. Pomôže jej to prelomiť bariéry neskôr v živote.

Si taká lenivá!
Byť nazvaný lenivým nie je vôbec motivácia. Sadnite si s ňou a zistite, prečo nie je schopná splniť vašu úlohu.

Mom 1112702_640.jpg

Si smiešna!

Keď je znepokojená alebo rozrušená, neodmietnite jej pocity. Počúvajte ju a pomôžte jej prekonať ťažké časy.

Nie si už potrebná.

Myslí si, že už nemôže prísť k vám, keď jej niekto ubližuje alebo potrebuje pomoc. Ako rodič tu musíte byť vždy pre ňu a pripravení počúvať.

Prečo nemôžeš byť ako tvoja sestra / brat?

Nikdy ju neporovnávajte s niekým iným. Nechajte ju vytvárať si vlastné ciele a rozhodnutia a rozvíjať svoju vlastnú osobnosť. Mala by mať pocit, že je skutočná a jedinečná.

Mom 3016609_640.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom