Aj na Slovensku máme pieskové pláže. Viete, kde sa nachádzajú?

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 07 05 oa9.14.00.jpg

Napriek tomu, že Slovensko nemá vlastné more, tak aj u nás sa nachádza viacero pieskových pláží, kde si viete vychutnať teplé letné dni bez toho, aby ste museli vycestovať za hranice našej krajiny. Viete, kde sa takéto miesta nachádzajú?

Zlaté piesky

Zlaté piesky sú jazero, ktoré je využívané ako prírodné kúpalisko v Bratislave, v mestskej časti Ružinov. A aj na tomto mieste sa môžete poprechádzať bosý po piesku.

Gazárka

Gazárka je pozostatkom klasického rekreačného zariadenia z čias socializmu, ktoré nájdete na okraji mesta Šaštín-Stráže. Nachádza sa tam až 5 jazier, pri ktorých sú aj pieskové pláže.

Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava je vodná nádrž na východnom Slovensku v povodí Bodrogu pod Vihorlatskými vrchmi. Častokrát je táto vodná nádrž označovaná za slovenské more, a aj tam nájdete pieskovú pláž.

Teplý vrch

Teplý vrch je v posledných rokoch významným rekreačným centrom letnej turistiky, vďaka priehradnej vodnej nádrži a pieskovej pláži.

Domaša

Pieskovú pláž môžete nájsť aj pri vodnej nádrži Domaša, ktorá patrí k tým najobľúbenejším a najvyhľadávanejším vodným nádržiam na Slovensku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom