Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aj natáčaním videorecenzí jedla sa dá na Youtube presláviť! Dôkazom toho je kanál JdemeŽrát

Jdemezrat
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Foodtuber – tak by sme konkrétne mohli nazvať youtubera, ktorý sa vo svojich videách venuje najmä jedlu. K tým najznámejším českým foodtuberom patrí aj JdemeŽrát, o ktorom sa dozviete viac.

Základné informácie

  • Miesto bydliska: Praha
  • Farba očí: hnedá
  • Obľúbené jedlo: Všetko, čo je dobré, ale to najobľúbenejšie jedlo stále hľadá
  • Obľúbené reštaurácie: bistro Fresh & Fat, Pizzeria Il Pomodoro, reštaurácia Safír
  • Obľúbený nápoj: jazmínový čaj, paradajková šťava, kola

Začiatky na Youtube

Svoje úplne prvé video vydal foodtuber v lete 2015 a hodnotil v ňom burger Bigmac. Počas rozbehu svojho Youtube kanálu pridával foodtuber novú videorecenziu jedla každých pár dní. Neskôr k jeho tvorbe pribudla aj séria JdemeVařit, kde foodtuber predviedol jednoduché a rýchle recepty.

Nápad vytvoriť takýto kanál dostal foodtuber preto, lebo je často zaneprázdnený a nemá čas alebo chuť variť.  Avšak vždy, keď si chcel objednať jedlo z nejakého nového miesta, tak váhal – bude mu odtiaľ chutiť? Z tohto dôvodu muža z kanálu JdemeŽrát napadlo, že môže ostatným ľudom uľahčiť výber reštaurácie a konkrétneho jedla tým, že bude natáčať ich videorecenzie.

Tvorba na Youtube

Foodtuber vystupujúci na kanáli JdemeŽrát s 130-tisíc odberateľmi by sa dal nazvať postrachom všetkých stravovacích zariadení a pohostinstiev. JdemeŽrát nehodnotí len kvalitu jedla, ale často aj samotných donášok (čas trvania, obal a podobne). Taktiež sa u neho občas nájde aj video o samotnom varení nejakej jednoduchej dobroty.

Muž vystupujúci na kanáli JdemeŽrát má rád svoje súkromie a chce zostať anonymný, takže vo videách neukazuje svoju tvár, len časti tela. Taktiež mu to pomáha pri recenziách reštaurácii, do ktorých dorazí osobne a pritom ho nemôžu spoznať a tým pádom mu ponúknuť lepší servis a podobne, ako obyčajnému zákazníkovi. Napriek chcenej anonymite ale foodtuber v jeho prvej recenzii BigMacu odhalil časť svojej tváre.

JdemeŽrát na sociálnych sieťach

Foodtuber si kvôli svojim fanúšikom vytvoril Twitch, aby ho naživo mohli uvidieť „pařit“ nejakú tú hru. Chutné príspevky, fotografie a najnovšie videá nájdeš na Facebookovej stránke JdemeŽrát. Takisto nechýba ani Twitter, na ktorom sa dozvieš novinky ohľadne jedla a stravovania youtubera.

Čo by to bolo za recenzenta jedla, keby nemal Instagram, na ktorom pridáva fotografie všetkého jedla. Ale pozor, z „Najväčšieho foodporn kanálu v ČR“ sa vám budú zbiehať slinky.

JdemeŽrát merch

Obžerství není hřích – túto vetu môžeme nájsť na mikinách a tričkách v šedej a čiernej farbe, ktoré sa dajú zakúpiť v e-shope RealGeek.

Populárne sú taktiež hrnčeky s logom foodtubera, dostupné v dvoch variáciách – jeden s nápisom Hrdý člen žrací rodiny a druhý s nápisom Láska prochází žaludkem.

Zaujímavé fakty

  • Najviac zhliadnutí má video od foodtubera, v ktorom ochutnával polotovar v podobe hamburgerov z Lidlu.
  • Vo foodtuberových videách a na fotografiách na Instagrame môžeme často uvidieť ženu menom Katka, ktorá je jeho manželkou a má taktiež vlastný Instagram.
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 8. septembra 2018Zdroj ask.fm refresher.sk
reklama:
reklama:
reklama: