Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako sa kreslí pes? Pozrite sa na jednoduchý postup krok za krokom

Ako nakresliť psa krok za krokom.
23
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
najky.sk
reklama:
reklama:

Možno sa vám zdá, že nakresliť psa je veľmi jednoduché. No skúste si to sami a uvidíte, aký kúsok sa vám podarí. Ak to nie je podľa vašich predstáv, máme tu originálny návod, vďaka ktorému to jednoducho zvládne každý. 

Niekto má na kreslenie talent, niekto si ho zamiluje časom. Je však dôležité mať dobré základy, od ktorých sa „odrazíme“ ďalej a naše kresby budú stále lepšie a lepšie. Treba začať od tých ľahších obrázkov, ako napríklad pes. Spoločne s deťmi sa naučte základné kroky, ako nakresliť dokonalého psíka.

Tento postup vám pomôže a už nebudú na papieri žiadne hieroglyfy, ale krásny milý psík, ktorého si nakoniec vymaľujete vy alebo vaše deti podľa predstáv. Ak chcete mať obrázok dokonalý a neviete nakresliť presný kruh, máme pre vás aj článok, ako nakresliť dokonalý kruh bez kružidla.

Takže, ako kresliť psov? Pomôžte si nasledovným postupom:

1. Nakreslite jeden veľký kruh a dva menšie, ktoré ho dolu budú prekrývať.

Ako nakresliť psa krok za krokom.
najky.sk

2. Od každého z menších kruhov nakreslite dve šikmé čiary, ktoré sa dolu mierne zatočia.

Naučte sa nakresliť psa.
najky.sk

3. Dolu urobte vodorovnú čiaru a na ňu po každej strane menšie polkruhy – dva spredu a dva zozadu.

Super návod, ako nakresliť psa.
najky.sk

4. Z každej strany urobte vzadu ešte jeden oblúčik. Môžete pridať aj špičku chvostíka.

Takto ľahko naučíte deti kresliť psa.
najky.sk

5. Obtiahnite kraje troch kruhov hore a vytvorte tak hlavu. Na každú stranu načrtnite uši.

Postup, ktorý zvládne naozaj každý.
najky.sk

6. Načrtnite tvár – dve malé koliečka na oči a nad nimi oblúčiky ako obočie. Nos vytvorte ležatým oválom.

Naučte sa kresliť psa od základov.
najky.sk

7Načrtnite predné nohy. Urobte dve menšie rovnobežné čiary po každej strane nad polkruhom a dve vnútri polkruhu. Môžete pridať aj obojok.

Nakresliť psa už nebude pre vás žiadny problém.
najky.sk

8. Rovnaké malé čiarky urobte do polkruhov pre zadné nohy a vygumujte prebytočné čiary. Nakoniec si psíka vymaľujte podľa predstáv. 

Postup na kreslenie psa, ktorý si zamilujete.
najky.sk

Odteraz bude kreslenie jednoduché aj pre vás aj pre vaše deti. Máme pre vás aj video, aby vám nič neušlo:

Takže, ako sa kreslí pes, už vieme. Ešte je tu pár vecí, na ktoré si treba dávať pri kreslení pozor. Aby naša kresba naozaj vyzerala perfektne. Napríklad taký portrét môže byť dosť zložitý. Pomocou týchto rád sa vám vydarí ?

5 častých chýb pri kreslení portrétu:

1. Proporcie : Tvárová časť zaberá len pomerne malú časť hlavy. Keď si hlavu predstavíte ako ovál, oči by mali ležať zhruba na strednej línii. Nikdy sa potom nemôže stať, že sa obočie „portrétovaného“ náhle objaví uprostred čela.

2. Použitie línií na úkor tieňovaných plôch : Požadované tvary na tvári si líniami pokojne naznačte, radšej však jemnejšie, ceruzkou. Snažte sa linky spájať do jednoliatejších plôch, jedine tak totiž dosiahnete žiaduceho priestorového efektu. Čoskoro sa naučíte sami spoznať, aké plochy a tvary tvoria ľudskú tvár a ich prenesenie na papier už budete zvládať takmer automaticky.

3. Rozmazávanie ceruzky : Častým hriechom je túžba rozmazávať plochy ceruzkou. Od tohto spôsobu tieňovania ale radšej upustite, najmä ak sa ho chystáte vykonať pomocou prstov. Hlavným dôvodom, prečo túto techniku ​​neodporučiť, je ale fakt, že kresba potom pôsobí ušmudlaným, mdlým dojmom.

4. Nízky kontrast : Bežným, a pritom ľahko odstrániteľným problémom, je strach z kreslenia kontrastných plôch. Dramatickejšie nasvietenie modelu často znamená takmer divadelné kontrasty v tvári, tie sa ale mnoho karikaturistov bojí zachytiť a ich dielko je potom vyvedené vo veľmi obmedzenej tónovej škále. Nebojte sa toho.

5. Strach z náročnosti prepracovanie detailov : Niektorí umelci majú pri kreslení modelu v náročnejších pozíciách strach z prepracovania detailov. Boja sa, že ich nedokážu správne zachytiť, a tak ich radšej vynechajú a inkriminované miesta zjednodušia. Nebojte sa, smelo do toho, inak sa to nenaučíte. Nevýjde to prvý raz, výjde to nabudúce.

TIP: Nesprávne gumy môžu zničiť vaše kresby. Nepoužívajte farebné gumy (hlavne ružové) a najmä tie, ktoré sú na koncoch niektorých ceruziek.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 13. júna 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , , ,
reklama:
reklama:
reklama: