Tary je na Youtube tým najznámejším českým parkouristom! Čo všetko robí pre parkour a to, aby sa mládež hýbala?

Zdieľať

Keby ste sa Taryho známych alebo fanúšikov opýtali, čo ich napadne ako prvé pri mene Tary, tak vám pravdepodobne odpovedia „parkour“. Táto pohybová aktivita a Youtube sú totiž Taryho veľkými láskami.

Základné informácie

  • Celé mená: Taras Povoroznyk
  • Dátum narodenia: 22.11.1992
  • Miesto narodenia: Ukrajina
  • Farba vlasov: hnedá
  • Farba očí: hnedá
  • Vzdelanie: Stredná priemyselná škola, zameranie IT

Začiatky na Youtube

Svoje prvé parkourové videá začal Tary natáčať a pridávať na Youtube v roku 2011. Veľkú popularitu mu priniesli jeho tutoriály na rôzne parkourové triky a techniky.

Až v roku 2015 začali na Taryho videách naskakovať veľké čísla. Úspech nemali len jeho videá, v ktorých priamo predvádzal parkour, ale aj aj vtipné skeče o parkoure, ktoré natočil s youtuberom Smusa.

Tvorba na Youtube

Tary vo svojich videách propaguje pohyb a aktívny životný štýl. Samozrejme, jeho videá sú najmä o parkoure. Točí však aj rôzne reakčné videá a taktiež sa objavuje v mnohých skečoch, či už na svojom kanále alebo na kanále iných youtuberov. Veľmi populárna je séria jeho videí, v ktorých učí ostatných youtuberov parkour.

Taryho sláva a kanál neustále rastie, dnes je číslo jeho odberateľov 750-tisíc.

Tary Camp, Tary Workshop a Enjoy the Movement

Tary vlastní trénerskú licenciu, vďaka ktorej môže učiť parkour. Pravidelne usporiadava Tary Camp, v ktorom on a ostatní tréneri učia najmä deti parkour a tiež to, ako sa stať úspešným youtuberom. Najviac ho baví učiť deti backflipy.

Tary Parkour Workshop je jednodenná akcia, ktorá funguje podobne ako Taryho tábor. Za jeden deň sa môžeš naučiť nielen základy parkouru, ale aj super triky. 

Enjoy the Movement je Taryho značka parkourového oblečenia, ktorá si získava čoraz viac a viac priaznivcov. Tary chce parkour a celkovo pohyb a šport podporiť nielen jeho tábormi, workshopmi, krúžkami či oblečením, ale taktiež by do budúcna chcel vybudovať vlastnú halu na parkour.

Tary na sociálnych sieťach

Ak nechceš nič dôležité zmeškať, tak sleduj Taryho stránku na Facebooku,na ktorej taktiež nájdeš všetky jeho projekty a informácie. Tary má taktiež vlastnú web stránku, na ktorej nájdeš informácie nielen o ňom, ale aj o jeho spomenutých workshopoch, táboroch a podobne.

Cool parkourové momentky a iné fotografie nájdeš na Taryho Instagrame.

Tary merch

Z merchu Taryho sa ťažko vyberá, pretože ho je naozaj veľa. Keďže je Tary športovo aktívny, takže ako jeden z málo youtuberov predáva aj tepláky s nápisom Tary Parkour. Tričká, mikiny, náramky, hrnčeky od a mnoho ďalšieho od Taryho nájdeš na tomto e-shope.

V e-shope nájdete merch všetkých veľkostí a druhov https://www.realgeek.cz/tary-shop/3124-detske-teplaky-tary.html
Taryho merch je pre veľkých aj malých https://www.realgeek.cz/tary-shop/3124-detske-teplaky-tary.html

Zaujímavé fakty

  • Tary začal s parkourom v roku 2008, pretože ho vždy fascinovali hrdinovia v akčných filmoch. Vďaka tvrdému tréningu a svojej šikovnosti to s parkourom dotiahol do filmov, videoklipov či reportáži.
  • Tary o svojom životnom príbehu a napísal knihu s názvom Tary: Příbeh parkouristy. V knihe sa taktiež venuje parkouru a radí, ako na túto pohybovú aktivitu.
  • Tary si nedávno kúpil svoje vysnené auto, o ktorom sa pochválil a predviedol ho aj vo videu:

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom