Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bláznivý Crazy Frog oslavuje 20 rokov. Bol súčasťou vášho detstva?

Forg.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Tento bláznivý žabiak vám je určite dobre známy. Zabával aj vás počas 20 rokov? 

„A ring ding ding ding ding a ring ding ding dingdemgdemg a ring ding ding ding ding ring ding baa-baa…“ Tak toto je nezabudnuteľný „Crazy Frog“, ktorý oslavuje už 20 rokov. Jeho príbeh je skutočne zaujímavý. Tento zvuk totiž zaznamenal študent Daniel Malmedahl v roku 1997, keď sa snažil zachytiť zvuk motora.

www.youtube.com

Daniel nahral tento šialený zvuk žaby na jeho webovú stránku. Objavil ho švédsky televízny kanál a zviditeľnil ho. Neskôr v roku 2003 zvuk použil Erik Wernquist v animácii prostredníctvom malej modrej žaby. Túto animáciu nazval „The Annoying Thing“. Získala si veľkú pozornosť. A tak ju obchodníci premenovali na „Crazy Frog“ a začala sa predávať v polovici roku 2004.

Veľa ľudí si dávalo tento zvuk ako zvonenie na mobilnom telefóne. Začalo sa vytvárať čoraz viac videí s „Crazy Frogom“ a nastala mánia. Žabiak sa stal obľúbenou postavičkou aj detí a zabával ľudí po celom svete. „Crazy Frog“ sa neskôr remixoval na „Axel F“ a stal sa jedným z najúspešnejších singlov roku 2005. Zostal na vrchole britského rebríčka celý mesiac.

www.youtube.com

Tiež dosiahol veľké čísla aj vo Švédsku, Austrálii, Belgicku, Francúzsku, Írsku, Novom Zélande, či vo Švajčiarsku. Vzniklo postupne veľké množstvo remixov známych piesní v znení „Crazy Froga“, ktoré si ľudia obľúbili. Okrem bláznivých pesničiek bola však populárna aj hra s týmto milým žabiakom. Väčšinou si ľudia zahrali verziu online na internete. A práve teraz oslavuje žabiak 20 rokov. Ako si na neho spomínate vy?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 27. februára 2017Zdroj www.theladbible.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: