Botanické záhrady na Slovensku

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 04 14 oa22.00.03.jpg

Na Slovensku sa nachádza viacero zaujímavých a jedinečných botanických rastlín, ktoré ukrývajú nejednu krásnu rastlinu. Vybrali sme 4 z nich, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Máte radi takéto miesta?

Arborétum Mlyňany

V súčasnosti je arborétum vedeckým pracoviskom Slovenskej akadémie vied a ide o najvýznamnejšie dendrologické zariadenie Slovenska, v ktorého zbierkach sa nachádza viac ako 2300 druhov drevín zo Stredomoria, Ameriky, Afriky či Ázie.

Botanická záhrada v Bratislave

Botanická záhrada Univerzity Komenského v Bratislave je prvou botanickou záhradou na Slovensku. Vedeli ste o tom? Táto botanická záhrada patrí medzi obľúbené miesta nielen domácich, ale aj zahraničných turistov.

Arborétum Borová hora

Arborétum Borová hora sa nachádza vo Zvolene. Ide o významné miesto v celoeurópskom meradle, pretože sa tam nachádza veľa pôvodných druhov drevín v ich vnútrodruhovej a geografickej premenlivosti. Nachádza sa tam aj najväčšia zbierka ruží na Slovensku.

Boranická záhrada v Košiciach

Botanická záhrada Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach je vďaka svojej rozlohe tou najväčšou botanickou záhradou na Slovensku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom