Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Botanické záhrady na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 04 14 oa22.00.03.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza viacero zaujímavých a jedinečných botanických rastlín, ktoré ukrývajú nejednu krásnu rastlinu. Vybrali sme 4 z nich, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Máte radi takéto miesta?

Arborétum Mlyňany

V súčasnosti je arborétum vedeckým pracoviskom Slovenskej akadémie vied a ide o najvýznamnejšie dendrologické zariadenie Slovenska, v ktorého zbierkach sa nachádza viac ako 2300 druhov drevín zo Stredomoria, Ameriky, Afriky či Ázie.

Botanická záhrada v Bratislave

Botanická záhrada Univerzity Komenského v Bratislave je prvou botanickou záhradou na Slovensku. Vedeli ste o tom? Táto botanická záhrada patrí medzi obľúbené miesta nielen domácich, ale aj zahraničných turistov.

Arborétum Borová hora

Arborétum Borová hora sa nachádza vo Zvolene. Ide o významné miesto v celoeurópskom meradle, pretože sa tam nachádza veľa pôvodných druhov drevín v ich vnútrodruhovej a geografickej premenlivosti. Nachádza sa tam aj najväčšia zbierka ruží na Slovensku.

Boranická záhrada v Košiciach

Botanická záhrada Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach je vďaka svojej rozlohe tou najväčšou botanickou záhradou na Slovensku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 18. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: