Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bývalá psychiatrická nemocnica v Pezinku naháňa strach

Sni mka obrazovky 2018 02 08 oa15.27.09.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

V súčasnosti sa na Slovensku nachádza aj veľa budov, ktoré už neslúžia svojmu pôvodnému účelu a doslova chátrajú. Samozrejme je takých budov škoda, no opravy sa asi tak skoro nedočkajú. Počuli ste už o bývalej psychiatrickej nemocnici Philipa Pinela v Pezinku?

Pezinok

Pezinok je okresným mesto na juhozápade Slovenska, okrem viacerých zaujímavých pamiatok je mesto známe aj bývalou psychiatrickou nemocnicou Philipa Pinela.

Vznik nemocnice

Do roku 1918 boli na mieste dnešnej Psychiatrickej nemocnice železité kúpele, táto časť Malých Karpát je plná nerastov a tiež krásnej prírody. Od roku 1924 sa na tomto mieste liečili psychicky chorí ľudia.

Philip Pinel

V roku 1995 bola liečebňa premenovaná na počesť významného francúzskeho lekára  a  prvého reformátora v oblasti psychiatrie na Psychiatrickú nemocnicu Philippa Pinela.

Psychiatrická liečebňa

Už na prvý pohľad ide o strašidelný komplex budov, v časti Cajla, v Pezinku. Tento objekt slúžil v minulosti pre pacientov trpiacich ťažkými psychickými poruchami a depresiami. Bojíte sa takýchto miest?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 11. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: