Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bývalá psychiatrická nemocnica v Pezinku naháňa strach

Sni mka obrazovky 2018 02 08 oa15.27.09.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

V súčasnosti sa na Slovensku nachádza aj veľa budov, ktoré už neslúžia svojmu pôvodnému účelu a doslova chátrajú. Samozrejme je takých budov škoda, no opravy sa asi tak skoro nedočkajú. Počuli ste už o bývalej psychiatrickej nemocnici Philipa Pinela v Pezinku?

Pezinok

Pezinok je okresným mesto na juhozápade Slovenska, okrem viacerých zaujímavých pamiatok je mesto známe aj bývalou psychiatrickou nemocnicou Philipa Pinela.

Ghost hospital

A post shared by Matvej Held (@matvejholub) on

Vznik nemocnice

Do roku 1918 boli na mieste dnešnej Psychiatrickej nemocnice železité kúpele, táto časť Malých Karpát je plná nerastov a tiež krásnej prírody. Od roku 1924 sa na tomto mieste liečili psychicky chorí ľudia.

Psychiatric asylum, Slovakia #pezinok #asylum #urbex #urbanexploration #slovakia

A post shared by Zaza LadyLace (@zaza_ladylace) on

Philip Pinel

V roku 1995 bola liečebňa premenovaná na počesť významného francúzskeho lekára  a  prvého reformátora v oblasti psychiatrie na Psychiatrickú nemocnicu Philippa Pinela.

A post shared by @hypedwithoutcalves on

Psychiatrická liečebňa

Už na prvý pohľad ide o strašidelný komplex budov, v časti Cajla, v Pezinku. Tento objekt slúžil v minulosti pre pacientov trpiacich ťažkými psychickými poruchami a depresiami. Bojíte sa takýchto miest?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 11. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: