Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Červený kláštor patrí k tým najkrajším miestam na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 02 19 oa15.39.27.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Červený kláštor. Už ste tento kláštor niekedy videli?

Zamagurie

Oblasť severozápadného Spiša, ktorá sa nachádza medzi pohorím Spišská Magura a riekou Dunajec, sa nazýva aj Zamagurie. Oblasť je charakteristická krásnou prírodou, na viacerých miestach zachovalou ľudovou architektúrou a viacerými zaujímavými miestami či pamiatkami. Medzi jednu z najvýznamnejších patrí aj Červený kláštor.

Červený kláštor

Červený kláštor je pôvodne gotický kartuziánsky kláštor. Jeho oficiálny názov je Lechnický kláštor, no svoje súčasné pomenovanie dostal podľa červenej farby striech kláštorných objektov. Jeho história je úzko spätá s pôsobením príslušníkov dvoch reholí a stavať ho začali už v 14. storočí.

Súčasné využitie

Od roku 1966 slúži kláštor ako priestor muzeálnej expozície Východoslovenského múzea v Košiciach, reštaurácie a ubytovne. Muzeálna expozícia približuje históriu a kláštorný život spomínaných rádov a vzácne umelecko-historické pamiatky z Červeného Kláštora, ale aj z celej oblasti severného Spiša.

Kostol sv. Antona Pustovníka

V areáli kláštora sa nachádza viacero zaujímavých budov, okrem iného aj hodinová veža, hospodárske budovy či kostol, ktorý bol postavený v 14. storočí. Už ste na tomto mieste niekedy boli?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 22. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: