Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Drevený kostol v obci Leštiny

Sni mka obrazovky 2018 02 19 oa15.32.53.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko ukrýva a ponúka neskutočne veľké množstvo nielen prírodných, ale aj architektonických pamiatok. Medzi významné pamiatky sakrálnej architektúry patria aj artikulárne drevené kostolíky, teda kostolíky, ktoré boli postavené bez jediného klinca. Jedným z najznámejších je ten v obci Leštiny. Už ste ho videli?

Obec Leštiny

Ide o obec, ktorá sa nachádza v okrese Dolný Kubín a aj napriek tomu, že tam žije približne 300 obyvateľov, sa táto obec môže pochváliť veľmi zaujímavým a pekným architektonickým kúskom, ktorým je drevený artikulárny kostol.

Drevený artikulárny kostol

Ide o artikulárny evanjelický kostol, ktorý bol postavený koncom 17. storočia. Patrí k veľmi významným sakrálnym stavbám na Slovensku, čo dokazuje aj to, že v súčasnosti je už národnou kultúrnou pamiatkou a rovnako je zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva Unesco.

Krásny a zaujímavý je aj interiér kostola.

Omše v kostole

Zaujímavosťou tohto kostola je aj to, že sa v ňom ešte aj v súčasnosti každú nedeľu konajú evanjelické Služby božie. A vedeli ste o tom, že v tomto kostole bol pokrstený aj jeden z najvýznamnejších slovenských spisovateľov Pavol Országh Hviezdoslav?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 21. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: