Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Český YouTuber Patrik Horyna odkazuje: „Točte bez ohľadu na to, kto vám čo povie“

Horizon33_2017 5 12_13 59 45.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Patrik Horyna je mladý chalan z Liberca, ktorý tvorí videá už niekoľko rokov. Na svojom kanáli má viac ako 52-tisíc odoberateľov a baví ho herectvo. Prečítajte si rozhovor, v ktorom prezradil svoje najväčšie sny, prečo založil svoj kanál, ale aj to, že svojich fanúšikov považuje za rodinu.

Koľko máš rokov a čo momentálne robíš?

Patrik: Mám 22 rokov a momentálne sa snažím urobiť skúšky na hereckú školu, pretože je to môj najväčší sen už od detstva.

Odkiaľ pochádzaš a kde bývaš?

Patrik: Pochádzam z Liberca a zatiaľ bývam ešte s rodičmi, ale už čoskoro sa chystám do vlastného.

Už nejaký čas točíš videá. Kedy presne si začal a čo bolo prvým impulzom, že toto je práve to, čo chceš robiť?

Patrik: Začal som asi pred nejakými piatimi rokmi, keď som spoznal Bendra z kanálu Freakout. Vtedy som mal nejakých takmer 20 000 odberateľov. Keďže môj sen bol hrať vo filmoch, tak spolupráca s Freakout bola pre mňa šanca aspoň trochu si tento sen splniť. Zhruba rok dozadu som si založil vlastný kanál, kde sa snažím točiť niečo svoje. Taký ten môj impulz bol, že som vždy dokázal pobaviť ľudí a mal som rád, keď som dokázal niekomu zlepšiť náladu.

Aké videá najradšej robíš a prečo?

Patrik: Najradšej točím spomínané filmy, pretože to je niečo, kedy môžem byť kým chcem. Môžem si skúsiť, aké je to byť hrdina, zločinec, alebo napríklad aj bezdomovec. ? Ale čo sa týka iba môjho kanálu, tak mám najradšej 10 typov, pretože tam sa vždy môžem trochu odviazať.

Čo na to hovoria najbližší? Súhlasí s tým tvoje okolie?

Patrik: Tak rodina ma v tom podporuje. Nejakí ľudia ma za to nemajú radi, ale nerobím to pre ľudí, ktorí ma nemajú radi. Naopak, robím to pre tých, ktorých bavím a všetci moji fanúšikovia sú pre mňa niečo ako rodina.

Máš priateľku?

Patrik: Mal som skoro 4 roky vzťah. Ale ten už bohužiaľ skončil, takže som zatiaľ sám. Ale ja som životu otvorený a myslím si, že keď bude čas na vzťah, tak aj sám príde.

Našiel sa už niekto, koho by si svojim videom urazil?

Patrik: No jasné. ? Nájdu sa aj takí, čo sa chytia jedného slova vo videu, ale ľudia, ktorí ma poznajú, vedia, že to nemyslím všetko úplne vážne.

Z natáčania musíš mať aj nejaké zážitky. Aký bol najlepší a naopak najhorší?

Patrik: Nikdy neviem, ako mám na túto otázku odpovedať, pretože každé natáčanie je svojim spôsobom zážitok. Najhoršie je asi, keď mrznete v zime pri nejakom natáčaní. To sme potom všetci nervózni a správame sa k sebe škaredo. Ale najlepší zážitok bolo pre mňa natáčanie Chose Cooking: The Movie, pretože tam boli drsné podmienky. Netiekla napríklad teplá voda, bolo tam iba jedno kúrenie, ktorým sme sa mohli zahriať. Smrdeli sme od ohňa a boli sme špinaví. ? A to bol naozaj zážitok, na ktorý asi nikto z nás nezabudne.

Robíš si všetky videá sám?

Patrik: No na svoj kanál áno. S mojim úplne prvým videom mi pomohol Peter. No od tej doby som si všetko robil sám. Asi by som ani nechcel, aby to robil niekto iný, pretože ma to baví strihať a vymýšľať, ako by to mohlo byť vtipnejšie.

Trvá ti dlho kým tvorbu videa zrealizuješ?

Patrik: Ako kedy. Väčšinou to nie je nič extra zložité, ale ak potrebujem viac ľudí, tak už je ťažšie sa dohodnúť a nájsť spoločný termín, na ktorý môžu prísť všetci.

Mal si niekedy pocit, že video robíš z donútenia? Alebo sa vždy pri tom zabavíš?

Patrik: Zo začiatku som to robil trochu z donútenia a cítil som nejakú povinnosť vydávať videá pravidelne, ale teraz už nie. Beriem to tak, že nie som ničím viazaný. Jednoducho keď je nápad, tak to natočím. Mám taký názor, že keď nemám dobrú náladu, netočím, pretože nemám rád, ak sa musím pred ľuďmi pretvarovať. Ale teda ak točím s Petrom, vždy sa dobre pobavím.

Aké formáty videa by si nikdy nenatočil? Čo sa tebe osobne vo videách nepáči a prečo?

Patrik: Tak to je ťažké, pretože ja točím asi všetko. Chcel som založiť kanál, kde proste bude všetko. Ale vlastne asi by som netočil nikdy nič také, kde by som na niekoho útočil, alebo si s ním vybavoval nejaké problémy cez videá. Netočil by som ani niečo, kde by som sa snažil ľudom vnútiť niečo, čo nie je dobré.

Máš nejaké vzory medzi YouTubermi?

Patrik: Vzhľadom k tomu, že točím už dlho, tak nemám za vzor asi nikoho z YouTuberov. Skôr ich nájdem medzi mojimi priateľmi.

V tvojich videách sa objavuje aj niekoľko ľudí. Môžeš nám ich predstaviť?

Patrik: Samozrejme je tam Peter, s ktorým som točil 4 roky na kanál Freakout. Potom je tam Stejk, zo začiatku Vaďák a potom moji kamaráti.

Môžeme ťa zaradiť aj medzi hercov? Povedz nám k tomu niečo viac.

Patrik: Zatiaľ asi veľmi nie, možno už po škole áno, haha. Herectvo… No je to super vec, kým vás to baví. Zažijete vďaka tomu určite množstvo zábavy. Môžete skúsiť, aké je to byť rôznymi osobami, alebo aké to bolo v iných dobách. Alebo si vyskúšate aj aké je to zabiť človeka. Haha. To bol samozrejme vtip… Ale nie je to iba pozitívne. Veľa ľudí si vás pamätá iba cez rolu, ktorú ste hrali.

Máš nejaký veľký sen?

Patrik: Tak stať sa tým spomínaným hercom. Potom ďalej ľudí baviť a natočiť film do kín. Ale taký môj najväčší sen je, že by som strašne rád vrátil mojej rodine všetko, čo pre mňa robí.

Čo by si odkázal ľudom, ktorí by chceli začať točiť, ale niečo im v tom možno bráni?

Že žijeme predsa iba raz a práve teraz by sme mali robiť všetko pre naše sny. Pokiaľ teda chcete točiť, tak točte bez ohľadu na to, kto vám čo povie. Pracujte na sebe, zlepšujte sa a buďte sami sebou, pretože takí ste originálni. Pretvárok a klamstiev je na internete obrovské množstvo a už bolo veľa zlých vecí. Je na čase vytiahnuť na povrch už iba dobro

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SifkaDátum 12. mája 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: