Chcela schudnúť, a tak osem mesiacov jedla len tri jablká denne. Takto hrozne dopadla

Zdieľať
Horizon33_2016 7 18_11 45 0.jpg

Táto krásna francúzska modelka menom Victoire Maçon Dauxerre sa dostala k modelingu úplnou náhodou. Ako 18-ročná stredoškoláčka išla s mamou do nákupného centra, kde ju oslovil modelingový agent. Victoire sa nechala zlákať vidinou úspechu, vykašľala sa na školu a išla robiť modelku. No a za krátky čas sa jej život zmenil na nočnú moru.

Victoire, z ktorej sa stala modelka, na seba začala klásť čoraz väčšie nároky a netrvalo dlho, kým sa u nej vyvinula porucha príjmu potravy.

Ako píše vo svojej knihe „Never Skinny Enough. Diary of a Topmodel“, ktorú vydala päť rokov po tom, čo si zažila hotové peklo, nikto jej nikdy priamo nepovedal, aby schudla. Keď jej však povedali, že o pár mesiacov bude predvádzať na Fashion Weeku šaty s veľkosťami 32 a 34 a musí sa do nich zmestiť, všetko jej bolo jasné.

Začala hladovať, jedla denne len tri jablká a pila sýtenú minerálku, ktorá vytvárala pocit plnosti. No a raz týždenne si dopriala kúsok kuracích pŕs a ryby. Za dva mesiace schudla takmer desať kíl a vyhladoval sa na hrozných 45 kilogramov.

Postupne však modelka začala strácať vlasy, cítila sa čoraz vyčerpanejšie, stratila menzes a prejavovala sa u nej osteoporóza. Došlo do až tak ďaleko, že bolo takmer bežné, že na prehliadkach omdlievala.

Victoire priznala, že jej fotky boli upravované tak, aby v tvári vyzerala plnšie a nemala prepadnuté líca a príliš chudé stehná.

Napokon sa však Victoire rozhodla zavesiť kariéru modelky na klinec a uvedomila si, že zdravie je prvoradé. Príbeh mladej modelky bol jedným z mnohých, ktoré prinútili francúzsku vládu prijať zákon, podľa ktorého nemôžu byť modelky extrémne chudé.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom