Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chcete, aby vás mali ľudia radi? Vyskúšajte toto

Couple in love riding a motorbike , Handsome guy and young sexy woman travel . Young riders enjoying themselves on trip. Adventure and vacations concept.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Dospelí vytvárajú priateľstva ťažšie ako deti. Chýba im istá bezprostrednosť, namiesto toho, aby nového človeka prijali, hneď ho začnú analyzovať. Ak patríte k ľuďom, ktorí majú problém nadviazať priateľstvo, toto by vám mohlo pomôcť. 

Zistenia niekoľkých nedávnych štúdií totiž naznačujú, že existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako zo seba urobiť sympatickejšieho človeka.

Odhaľujte, nezakrývajte

Občas je lákavé vyhnúť sa odpovedi na skúmajúce otázky a neodhaliť o sebe príliš veľa osobných vecí. Ľudia by vás pritom mohli vidieť v pozitívnejšom svetle, keď sa o informácie podelíte. Podľa výskumu ľudia, ktorí sa neboja podeliť o osobné informácie, bývajú obľúbenejší ako tí, ktorí tieto informácie taja.

Podeľte sa o niečo osobné

Toto je už niečo vyššia úroveň, nejde len o osobné informácie, ale o informácie, ktoré sú dôverné. Podľa jednej štúdie, dvojice, ktoré si počas rozhovoru kládli dôverné otázky, si potom rozumeli viac ako tie, ktoré tvárili čas „small talkom“.

Dávajte komplimenty, ale nepreháňajte to

Slová, ktoré používate na popis iných ľudí, podľa niektorých výskumov ostatní spájajú s vašou osobnosťou. Ide o fenomén v psychológii známy ako prenos spontánnych znakov. Hoci sú komplimenty všeobecne dobré, dávajte si pozor, ako ich používate. Ak chcete niekoho pochváliť preto, že vyhral, a jeho súper stojí vedľa neho, mali by ste zvoliť čo najjemnejšiu rétoriku.
Výskumníci z Univerzity v Minnesote dokonca zistili, že najviac sa ľuďom páčilo, keď ich konverzační partneri prešli od negatívnych komentárov k pozitívnym, mali totiž pocit, že ich nejakým spôsobom presvedčili.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 22. júla 2017Zdroj www.businessinsider.com © Najky.sk
reklama:
reklama:
reklama: