Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Máte o sebe nízku mienku? Pozrite sa, ako zvýšiť sebavedomie vďaka jednoduchým trikom

Sebavedomá žena
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdravé sebavedomie je dôležité. www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Zdravé sebavedomie je veľmi dôležité. Ak sa naučíte mať vyššie sebavedomie, budete šťastnejší. Dostatočné sebavedomie a uvedomovanie si svojich predností zapríčiní, že budete obľúbenejší v práci, medzi priateľmi a tiež u opačného pohlavia. Niekto srší ozajstným sebavedomím, iný sa tak tvári len navonok. Dôležité je na tom neustále pracovať. Rodičia by nemali zabúdať ani na budovaní sebavedomia u detí, to ovplyvní ich ďalšie správanie.

Ako si zvýšiť sebavedomie?

Uvedomte si svoje kvality

Uvedomovanie si svojich kvalít je veľmi dôležité hlavne v pracovnej oblasti. Nebojte sa nových výziev, to vás posúva vpred a dodáva vám nové skúsenosti a s tým aj vyššie sebavedomie. Buďte odhodlaný a sebavedomý. Ak si človek verí, je to polovica úspechu.

Šéf vám zadal novú úlohu, ale vy pochybujte o tom, či to vôbec dokážete zvládnuť? Skôr než si odpoviete „nie“, uvedomte si, že ak to neurobíte vy, tak to urobí niekto iný a to len kvôli tomu, že ste si neverili. Nebojte sa nových výziev, tie vás posunú vpred a dodajú vám nové skúsenosti a tiež aj sebavedomie.

Sebavedomie u žien závisí aj od ich zovňajšku.
Buďte sebavedomé a uvedomujte si svoje kvality.pixabay.com

Zmeňte svoj postoj

To, ako sa postavíte k určitým životným situáciám, ovplyvňuje váš život a sebavedomie. Nepozerajte sa na všetko len čierno-bielo. Nie je vždy všetko také zlé, ako sa na prvý pohľad zdá. Ak si neveríte a ku všetkému sa staviate s tým, že sa to nedá, tak potom budú také aj vaše výsledky.

Nenavodzujte si zbytočne viac stresu ako je potrebné. S nadbytočným stresom sú spojené príčiny menejcennosti, bojazlivosti a máte bližšie aj k tom, že niečo pokazíte. Začnite deň s úsmevom, povedzte si, že všetko sa dokáže spraviť a napraviť, ak sa vám to podarí, tak okrem dobrého pocitu bude vyššie aj vaše sebavedomie.

Zmeňte postoj, buďte odvážnejší a sebavedomí v rozhodnutiach.
Cestujte a nebojte sa nových výziev.pixabay.com

Neporovnávajte sa

Zabudnite na porovnávanie. Závisť robí človeka nešťastným. Ak uvidíte, že váš sused má nové auto po akom ste dlho túžili, pochváľte ho a tešte sa spolu s ním. Neklaďte si otázky, prečo práve on a nie vy, prečo vy nedokážete zarobiť na také auto?

Zabudnite s trápením a osočovaním sám seba. Berte si príklad z toho, že ak to dokáže váš sused či priateľ, tak to dokážete aj vy. Všetko chce svoj čas a vynaloženie úsilia. Potom, keď to dokážete, budete mať lepší pocit a zvýši sa aj vaše sebavedomie.

Na vzhľade záleží

Vzhľad je veľmi dôležitý, či sa nám to páči alebo nie. Vyhovárať sa stále na to, že za to môžu gény, je obohrané. Áno, genetické predispozície ovplyvňujú náš zovňajšok, ale to neznamená, že s tým nedokážeme nič urobiť.

  • Začnite od stravy: Strava je najdôležitejším faktorom pri zmene vonkajšej i vnútornej. Zdravá strava, čerstvé potraviny nezabezpečia len to, že vaša pleť a postava bude krajšia, ale pomôžete aj svojmu zdraviu a sebavedomiu.
  • Cvičte! Hýbaním a cvičením dopomôžete k vašej vysnívanej postave a budete mať aj viac energie. Tento bod je dôležitý najmä u mužov. Rôzne športové aktivity a posilňovanie dodá mužovi energiu a sebavedomie. Bude sa cítiť silnejší a atraktívnejší.
  • Nahoďte sa. Zmena zovňajšku výrazne pomôže k tomu, ako si zvýšiť sebavedomie. Hlavne u žien je táto zmena vzhľadu podstatná a dokáže zbaviť nízkeho sebavedomia. Zájdite si na nákupy, zmeňte účes, dajte si spraviť manikúru alebo pedikúru. Uvidíte, že vaše sebavedomie sa závratne zvýši.
  • Oddychujte. Pri všetkej tej práci, nákupoch a fitness tréningoch, nezabúdajte ani na dostatok oddychu. Dostatočný spánok zaručí, že budete oddýchnutí, spokojní a zostane vám aj dostatok energie na všetky príjemné zmeny, ktoré sa hodláte spraviť.
Takisto aj muži musia dbať o svoj vzhľad, aby boli sebavedomí.
Dbajte o svoj vzhľad a sebavedomie sa vám zvýši.pixabay.com

Majte sa radi!

Táto posledná rada, je zároveň najdôležitejšia. Zapamätajte si, že ak budete mať rád seba aj ostatných, budete šťastnejší a sebavedomejší. Začnite od tých vlastností, ktoré vás tešia a páčia sa vám. Ak si začnete na sebe vážiť všetko dobré, budete sa mať radi a začnete tolerovať aj svoje chyby. Predsa, nikto nie je dokonalý, ale môžete sa o to aspoň pokúsiť.

Všetko záleží od vás a vášho postoja, či sa chcete mať naozaj radi a byť šťastný. Ak ste vo vzťahu, tak to určite ocení aj váš partner či partnerka. Nebojte sa ukázať, že vám na sebe záleží. Neriešte maličkosť, venujte sa radšej jeden druhému a robte to, čo vás baví.

Vaše sebavedomie ocení aj partner.
Robte to, čo vás baví a teší.pixabay.com

 Ako zvýšiť sebavedomie u dieťaťa?

Nízke sebavedomie u detí môže spôsobiť v budúcnosti problémy s tým, že sa nebude vedieť dostatočne začleniť do kolektívu v škole, neskôr v práci a tiež v súkromnom živote. Sebavedomie dieťaťa nezvýšite tým, že mu budete za každú maličkosť kupovať nové hračky či oblečenie, ani keď mu všetko dovolíte!

Vybudujte u dieťaťa zdravé sebavedomie. Riaďte sa týmito radami:

  • Ak máte viac detí, tak ich prvom rade prestaňte porovnávať.
  • Pred dieťaťom sa vždy chovajte s úctou a porozumením k iným osobám.
  • Trávte s ním dostatok času.
  • Dieťa nezabudnite pochváliť, napríklad za dobre vykonanú prácu a správanie.
  • Dávajte mu najavo, že ho máte radi.
Neporovnávajte svoje deti, môžu preto neskôr nízke sebavedomie.
Učte deti zdravému sebavedomiu.pixabay.com

Čo spôsobuje nízke sebavedomie?

Čo spôsobuje nízke sebavedomie: Aké to má dôsledky: Ako to riešiť:
Nízke vzdelanie Ak v skupine ľudí máte najnižšie dosiahnuté vzdelanie, môže to spôsobiť pocit zahanbenia a nízkeho sebavedomia. Pracujte na sebe, zvýšte svoje vzdelanie a získajte nové zručnosti či vedomosti.
Perfekcionizmus Ak je človek perfekcionista, tak nie je nikdy s ničím spokojný. To zapríčiní, že sa menej rozpráva s ľuďmi a nedokáže si vybudovať sebavedomie. Hovorte nahlas, nebojte sa povedať to, čo vás napadne.
Vzhľad Ľudia s akné, horšími zubami a pár kilami navyše, majú nízke sebavedomie z toho ako vyzerajú. Dajte najavo, že ste vtipný a dobrý človek. Nebojte sa a ukážte svoje prednosti.
Rečové vady Problém s rečou môže byť problém. Takíto ľudia sú väčšinou mĺkvi a neradi sa prevádzajú. Svoje sebavedomie zvýšite tým, že sa budete rozprávať s inými ľuďmi. Skúste trénovať doma pred zrkadlom.
Pracovná pozícia To, kde a na akej pracovnej pozícii pracujete vplýva aj na vaše sebavedomie. Navyše, ak ste s prácou nespokojní, môže to zapríčiniť aj úzkosť či nervozitu pri ľuďoch, ktorí pracujú na vyšších pracovných pozíciach. Nemusíte sa hanbiť za to, čo robíte. Každé zamestnanie a práca je podstatná. Buďte pyšní na to, čo robíte. Alebo v opačnom prípade to skúste zmeniť.

Nemajte už o sebe nízku mienku. Ľudia so zdravým sebavedomím sú vyrovnanejší a uspešnejší. Buďte taký aj vy!

Zapamätajte si, že každý deň je vhodný na zmenu k lepšiemu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor lenkaDátum 14. júna 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: