Chlapček bez mozgu napriek hroznej diagnóze oslávil svoje prvé narodeniny!

Zdieľať
Horizon33_2015-9-29_10-22-35

Chlapček menom Jaxon Buell, ktorý má prezývku Strong, mal po narodení podľa lekárov nulovú šancu na prežitie. Napriek tomu oslávil svoje prvé narodeniny…

Keď Jaxonovej mame lekári v 17. týždni tehotenstva odporučili, aby šla na potrat, odmietla to. Synčeka sa nechcela vzdať ani napriek prognozám lekárov, ktorí tvrdili, že krátko po narodení chlapček zomrie.

Ako píše denník The Sun, chlapček sa narodil s anencefáliou, čo znamená, že nemal vyvinutý centrálny nervový systém a chýba mu časť mozgu aj lebky. Jaxonovi rodičia sa však rozhodli, že svojmu synovi dajú šancu na život. Jaxon sa po narodení ukázal ako poriadny bojovník!

Narodil sa cisárskym rezom a prvé týždne po narodení bol napojený na prístroje. „Lekári mi hovorili, že môj syn nebude nikdy rozprávač, chodiť, vidieť ani počuť,“ povedala jeho mama.

Jaxon sa dostal do špecializovanej nemocnice v Bostone, kde mu lekári nasadili liečbu, ktorá jeho stav zmierňuje. Manželom, ktorí nie sú v práve najlepšej finančnej situácii, pomáha množstvo ľudí. Niektorí sú pre nich psychickou podporou, iní im na liečbu Jaxona prispievajú aj finančne. V každom prípade si jeho rodičia vážia každého, kto im podal pomocnú ruku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom