Cibulkovej papalášizmus: Zaočkovali ju prednostne a potom...Jej vyjadrenie je totálny nezmysel!

Zdieľať
Dominika Cibulková
Dominika Cibulková bude mať na plese premiéru. FOTO: www.instagram.com

Pandémia možno ani nie je na vrchole, denne padajú nové rekordy, zomierajú desiatky ľudí a jediným východiskom je očkovanie. Ministerstvo zdravotníctva zaviedlo 4 vlny očkovania, kedy sa na bežného obyvateľa Slovenska malo dostať až v poslednej. Momentálne sa očkujú ľudia prvej línie ako sestričky, lekári a všetci tí, ktorí bojujú proti koronavírusu v nemocniciach. Dominika Cibulková je však iný prípad. Ako odhalil Denník N, protekčne sa dostala na zoznam a spoločne so svojim manželom Michalom Navarom má v sebe prvú dávku vakcíny. 

Ľudia jej to v nedeľu dali poriadne vyžrať. Zrejme nebolo inej témy, ktorá by sa prehnala slovenskými médiami a internetom tak, ako práve kauza Cibulková. Ona najskôr mlčala a pre denník sa nevyjadrila, potom však urobila obrovskú chybu a rozhodla sa dať veci na pravú mieru. To však nemala robiť, pretože jej vyjadrenie vyznieva v dnešnej situácii ešte smiešnejšie, ako ktorákoľvek výhovorka slovenských politikov. „Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by sme mohli prísť na rad pri očkovaní. Ak by som čo i len tušila, že sa dopúšťam vážneho pochybenia, a že len nevypĺňam voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by som možnosť zaočkovať sa nevyužila. Vzniknutá situácia ma veľmi mrzí, vo vzťahu k všetkým ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú. Zároveň by som ale touto cestou chcela vyzvať ľudí, aby sa očkovania neobávali. Budem rada, ak celá táto nešťastná udalosť bude mať pozitívny efekt v tom, že presvedčí čo najviac ľudí o potrebe očkovania. Veľmi rada akýmkoľvek ďalším spôsobom pomôžem v osvetovej kampani na podporu vakcinácie, ktorú považujem za bezpečnú a očkovanie proti Covidu za jediný správny a zodpovedný prístup,“ napísala bývala najlepšia slovenská tenistka všetkých čias na sociálne siete.

Okamžite si z jej slov začali satirické stránky robiť posmešky a vznikli desiatky „memečiek“, ktoré si na paškál berú práve Cibulkovú. To, že sa dala prednostne zaočkovať iba ona, však nakoniec nebola úplná informácia. Očkovaciu látku dostal v ten deň aj jej manžel Michal Navara. Človek, ktorý manželskú dvojicu dostal na zoznam očkovaných do popredia skončil v očkovacom tíme práve pre kauzu Cibulkovej. „V prípade neoprávneného očkovania v Univerzitnej nemocnici v Bratislave išlo o individuálne zlyhanie, ako dnes uviedla Univerzitná nemocnica Bratislava Kramáre. Vedenie nemocnice rozhodlo, že pracovník, ktorý do oficiálnych zoznamov zdravotníkov doplnil osoby mimo poradia, už nebude pracovať vo vakcinačnom centre, ani sa nijakým spôsobom nebude podieľať na vakcinácii,“ napísali kompetentní z ministerstva zdravotníctva a na slová tenistky o pomoci v rámci kampane zareagovali dokonca na ich pomery veľmi vipne. „Vítame, že sa pani Cibulková dodatočne vyjadrila, že chce pomôcť v osvetovej kampani. V tejto chvíli by najlepšou formou kampane bola dobrovoľná práca v nemocniciach a následné informovanie o vážnosti ochorenia COVID-19 a dôležitosti očkovania,“ znie stanovisko rezortu.

Cibulkovú by si vedel v osvetovej kampani na vakcínu predstaviť aj premiér Igor Matovič, ktorý však tento nápad teraz zhodil zo stola. „Dominika Cibulková bola na takú kampaň “ako stvorená” … bohužiaľ nevydalo. Spôsob, ako k jej očkovaniu prišlo … je zbytočné zlyhanie (aj) pracovníka očkovacieho centra a hlavne zbytočne nevyužitá príležitosť,“ napísal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom