Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo všetko môžete vidieť v Národnom parku Veľká Fatra?

Img_0343.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku máme dohromady 9 národných parkov a každý z nich ukrýva veľa zaujímavých miest ako stvorených na turistiku. Rovnako tak je to aj v prípade Národného parku Veľká Fatra. Ten leží na strednom Slovensku a my sme sa pozreli na to, čo všetko v tomto národnom parku môžete vidieť. A určite sa to oplatí urobiť si výlet aj tam.

Dostanete sa tam z viacerých miest

Tými záchytnými a východiskovými miestami pre turistiku sú mestá MartinRužomberokTurčianske Teplice. Tiež vyhľadávané lyžiarske strediská DonovalyMalinné a rezervácia ľudovej architektúry Vlkolínec, ktorá je súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO.

Img_0339.jpg
Foto: www.imgur.com

 Rozloha národného parku

Tento národný park má rozlohu neuveriteľných 404 kilometrov štvorcových. Značná časť územia má vyšší stupeň ochrany v rámci maloplošných chránených území. A na tomto veľkom území je možné absolvovať viaceré zaujímavé turistické trasy či chodníčky a vidieť veľké množstvo rôznych prírodných úkazov či vidieť veľa rozličných lesných zvierat.

Img_0340.jpg
Foto: www.imgur.com

Najvyšší vrch a najznámejšia jaskyňa

Najvyšším vrchom Veľkej Fatry je Ostredok s výškou 1 595,5 metra nad morom a najznámejšou jaskyňou je Harmanecká jaskyňa, ktorá je ako jediná jaskyňa, tohto národného parku, prístupná verejnosti.

Img_0341.jpg
www.instagram.com

Turistické lákadlá národného parku

Veľká Fatra patrí do skupiny tých najobľúbenejších cieľov turistov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Medzi najvýznamnejšie centrá turistiky patria Donovaly, Malinô Brdo, Vlkolínec, Gaderská dolina, Turecká, Kráľova Studňa či Smrekovica. Navštíviť ju je možné počas celého roka a každé ročné obdobie prináša jej jedinečnosť, ktorú treba uričte zažiť.

Img_0342.jpg
Vlkolínecwww.instagram.com

Národným parkom od roku 2002

Územie Veľkej Fatry bolo v roku 1973 vyhlásené za chránenú krajinnú oblasť a v roku 2002 za Národný park Veľká Fatra. Jednou z najväčších zaujímavostí tohto národného parku je aj to, že sa považuje za najväčšie nálezisko pôvodného výskytu tisu obyčajného v Európe.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 21. októbra 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: