Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Cyklotrasy na Slovensku, tieto sa vám budú určite páčiť

Sni mka obrazovky 2018 07 16 oa20.58.03.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Letné mesiace sú ako stvorené aj na bicykel. Vybrali sme pre vás niekoľko slovenských cyklotrás, ktoré sa vám budú určite páčiť, ak máte radi bicyklovanie.

Cyklotrasa Na Sitno

Sitno je najjužnejším slovenským kopcom s nadmorskou výškou nad 1 000 metrov. Na Sitno vedie pre cyklistov zaujímavá trasa malebným prostredím s mnohými jazerami a peknými výhľadmi.

Leto na Sitne

A post shared by Jaro Španko (@jaro_foto) on

Štiavnické vrchy

Štiavnické vrchy možno označiť za cykloturistický raj. Jemne členitý povrch, množstvo prírodných a kultúrnych zaujímavostí v spojitosti s dobrými lesnými cestami vytvárajú ideálne podmienky na horskú cyklistiku.

#nature #stiavnickevrchy #slovakia #travel #tourism

A post shared by Maťo H. (@princmatko) on

Bratislava a jej okolie

Bratislava a jej okolie ponúka bohaté možnosti pre cykloturistiku. Mesto Bratislava je napojené na vybudovanú medzinárodnú Dunajskú cyklistickú cestu, ktorá je navštevovaná cyklistami najmä v úseku popri lužných lesoch medzi Petržalkou, Rusovcami a Čunovom.

Cyklokorytnička

Cyklokorytnička je cyklistická trasa, spájajúca Ružomberok s Korytnicou, vybudovaná prevažne na telese zaniknutej úzkorozchodnej železničnej trate.

#nature #triptoforest #chill #keepcalmandenjoyyourlife #biketrip #cyklokorytnicka

A post shared by Laura Tkáčová (@laura.tkacova) on

Horná Nitra a okolie

Cyklotrasy v regióne Horná Nitra, v okolí miest Prievidza a Handlová tiež patria medzi obľúbené.

Región Liptov

Región Liptov ponúka pestré možnosti na cykloturistiku. Na jeho území sa nachádzajú až dva národné parky Vysoké a Nízke Tatry, ktoré sú ako na horskú cykloturistiku naozaj vhodné. Okrem horských cyklotrás môžete ako cykloturisti využiť menej náročné trasy napríklad v okolí priehrady Liptovská Mara.

Región Šariš

Región Šariša ponúka tiež veľa možností na cykloturistiku. Cyklotrasy v okolí miest Prešov, Levoča, Bardejov či Sabinov ponúkajú pekné horské cyklotúry. Stačí mať horský bicykel a samozrejme aj nejakú tú kondičku.

Cyklotrasy na Záhorí

Cyklotrasy na Záhorí ponúkajú vyžitie pre rekreačných aj náročnejších cyklistov. Môžete si vybrať nenáročné cyklotrasy v nížinách s rovným a upraveným asfaltovým povrchom, alebo náročnejšie cyklotrasy v pohorí Malých Karpát.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 20. júla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: